Siedma séria The Walking Dead je za nami! Aké sú naše pocity z finále a celkovej sezóny?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Ako hodnotíme siedmu sériu seriálu The Walking Dead?

A sme zase naspäť. Kto by to len povedal, že je to už rok od toho, ako sme pri vlaňajšej poslednej epizóde kričali: „Koho si to zabil Negan?“. Čakalo nás šesť mesiacov plných zvedavostí. Nie jeden z nás bol na siedmu sériu natešený, akoby malo vyjsť niekoľko Star Wars filmov po sebe. Čo sme teda ale nakoniec dostali? Bola siedma séria krásnou odmenou, za toľké nervy a čakanie?

Možno si pamätáte, no keď vyšiel prvý diel zo série, automaticky sme robili článok. Až tak nás totižto dostal. Prvý diel bol emóciami napchatý, krásne strašidelný a dokázal to, čo málo dielov za celý ten čas. Zaujať nás na toľko, až sme zabudli na to, že to iba sledujeme. Bohužiaľ, o zbytku série sa to už tak povedať nedá. Hovorím to s veľkou ľútosťou, no po tomto finále som si už aj ja uvedomil, že ide o zatiaľ najslabšiu sériu.

Prvá epizóda ostáva najlepšou v sérii!
Prvá epizóda ostáva najlepšou v sérii!; Zdroj: undeadwalking.com

To neznamená, že sa mi nepáčila a už vôbec, že by nebola zaujímavá. Každý diel bol svojim spôsobom zaujímavým, no zdal sa natiahnutým až niekedy nudil. Musíme si však uvedomiť, že to bolo pre seriál nevyhnutné! Seriál musel predstaviť toľko nových postáv a zároveň sa chcel venovať svojim hlavným (ešte aj novému záporákovi). Avšak, so šestnástimi epizódami sa to predsa len dalo urobiť trošku lepšie. Pri včerajšom finále som si teda uvedomil jedno.

V podstate sme iba žili tou jednou prvou epizódou. Tak ako to začalo, tak to aj skončilo. Bol to premrhaný potenciál, no je to pochopiteľné. Našťastie, každý diel mal v sebe vždy niečo, vďaka čomu sa aj ten najhorší v sérii dá pozerať znova a znova. Hlavné postavy a dokonca aj tie nové. Vidieť Rickove činy v tejto sérii bolo skvelé a rovnako to platí pre celú bandu.

Našťastie prišiel Pán Záporák!

Najväčší potlesk však patrí majstrovi záporákovi, Neganovi (Jeffrey Dean Morgan). Ten nám previedol, ako má správny zloduch vyzerať. Nie, nie, nie, toto o ňom povedať, je moc jednoduché. Negan nebol len skvelým záporákom. Negan bol najlepšou postavou. Možno som v tomto sám, no Negana som si obľúbil. Na svet prišiel skutočne záporák, ktorý by sa mohol postaviť vedľa Jokera. Je to hnusák, je to brilantný hnusák, a aj tak ste si ho obľúbili, alebo sa s ním radi zasmiali, pričom viete, že by ste nemali. To je prosím pekne, záporák hodný zlata.

Skvelý záporák Negan nás pripravil na dúfajme skvelú ôsmu sériu!
Skvelý záporák Negan nás pripravil na (dúfajme) skvelú ôsmu sériu! Zdroj: screenrant.com

No a asi takto by som to aj ukončil. Nebojte sa, to že táto séria (aj s finále) boli trošku pomalšie je síce škoda, no musíme sa s tým vysporiadať. Katastrofa to nebola a dobre vieme, že hlavné predstavenie vlastne začína až teraz. Už poznáme postavy, poznáme prostredie a poznáme intrigy. Sami tvorcovia nám sľubujú absolútny opak tejto série. Už len dôvod, že prvý diel ôsmej sezóny bude stý, mi dáva dôvod veriť v parádnu budúcnosť tohto seriálu. Kocky sú hodené, a nám neostáva nič iné, ako len čakať na vojnu. No a nezabudnite náš portál navštevovať aj počas týchto „bezwalkingdeadových“ mesiacov. Nejaké novinky si sem cestu určite nájdu.

Ako hodnotíte vy siedmu sériu The Walking Dead? Zamilovali ste si nejakú novú postavu? Čo čakáte od ďalšej série? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -