Finále WandaVision malo vyzerať úplne inak. Toto sú všetky veci, ktoré vystrihli alebo nestihli dokončiť

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Prvý MCU seriál WandaVision sa oficiálne skončil a podľa režiséra Matta Shakmana malo finále tejto superhrdinskej lahôdky vyzerať úplne inak.

Po deviatich epizódach teraz s napätím očakávame návrat do MCU s príchodom seriálu The Falcon and the Winter Soldier. Premiéra pilotných epizód dorazí na Disney+19. marca 2021, ale aj tak tu máme stále niekoľko nezodpovedaných otázok ohľadom seriálu WandaVision, o ktorých sa dozvieš nižšie.

WandaVision prvé dojmy - epizóda 8,9
Zdroj: screenrant.com

Ako zmenila pandémia finále seriálu WandaVision?

Štúdio Marvel nám v priebehu deviatich týždňov ukázalo poriadku dávku smútku, ale okrem toho aj akciou nabitú druhú polovicu prvej série. Celá dejová línia bola však miestami celkom mätúca a v najnovšom podcaste Fatman Beyond sa režisér Matt Shakman podelil o tom, aký vplyv mala pandémia na celý produkčný tím.

Pôvodne sme sa vraj mali dočkať až prvých troch epizód súčasne, čo by malo veľký zmysel, nakoľko prvé dve epizódy nám toho veľa nepovedali. Seriál mal dokonca obsahovať až desať epizód, ale bohužiaľ z dôvodu pandémie COVID-19 mala produkcia výrazne obmedzený čas. Finále bolo dokonca natočené len dva týždne pred jeho oficiálnym vydaním.

Odkaz na leteckého inžiniera, zajačik namiesto démona a nedokončené VFX vo finále

Niektorí fanúšikovia očakávali v seriáli aj prítomnosť Reeda Richardsa alias Pána Fantastického. Takéto niečo sa začalo šíriť po internete po tom, ako sme si na malých obrazovkách mohli všimnúť odkazy na leteckého inžiniera. Shakman však prezradil, že to nebol nikdy zámer, ale len malý easter egg, ktorý do seriálu pridali dodatočne. Tvorca tiež priznal, že si séria vyžiadala obrovské množstvo úprav CGI efektov.

wandavision letecký inžinier
Zdroj: screenrant.com

Zmenou sa nezaobišla ani Monica (Teyonah Parris), ktorá mala pôvodne vo finále zastávať dôležitejšiu úlohu. Ona, Wandine deti, Ralph a Darcy chceli spoločne ukradnúť zo suterénu magickú knihu Darkhold a tam by sme dokonca zistili, že chutný zajačik Scratchy mal byť pôvodne démon. Táto scéna bola aj natočená, ale nikdy sa pri nej nestihli dokončiť vizuálne efekty (VFX).

Je škoda, že pôvodná vízia seriálu WandaVision bola poznačená pandémiou. No nič sa nedá robiť a myslím, že to čo sme mali možnosť vidieť bolo aj napriek tomu uspokojujúce. Alebo sa mýlim?

Čo hovoríš na pozmenené scény z finále MCU seriálu WandaVision? Názor nám môžeš napísať do komentárov.

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -