Quicksilver nebol najväčším prekvapením seriálu WandaVision. Kto je záhadným leteckým inžinierom?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Tento článok obsahuje spoilery zo siedmej epizódy seriálu WandaVision. Pokiaľ ste ju ešte nevideli, prečítajte si ho neskôr.

Obrovské prekvapenie seriálu WandaVision

Začiatkom mesiaca sme vám priniesli článok o tom, že seriál WandaVision chystá obrovské prekvapenie. Herec Paul Bettany (Vision) v nedávnom rozhovore priamo odkázal na špecifickú scénu s príchodom niečoho veľkého. Hovoril o spolupráci s určitým hercom, ktorého prítomnosť v seriáli divákov naozaj prekvapí.

Na túto tému sa vyjadrila aj herečka Elizabeth Olsen (Wanda Maximoff), prirovnávajúc k veľkému momentu Luka Skywalkera v seriáli The Mandalorian. Akému hercovi teda patrí toto veľké cameo? Prekvapivo sa nejednalo o Quicksilvera herca Evana Petersa, o jeho obsadení sme totiž vedeli už dlhší čas. Viac nám opäť prezradil predstaviteľ Visiona, Paul Bettany.

WandaVision Wanda a Pietro
Zdroj: comicbook.com

V najnovšom rozhovore pre magazín Esquire potvrdil, že táto záhadná postava do mestečka Westview ešte len zavíta. Tým pádom vylúčil, že veľkým prekvapením mala byť prítomnosť Evana Petersa v úlohe Pietra. Tvrdí, že prítomnosť tejto záhadnej postavy zatiaľ nebola odhalená ako úloha Petersa. Zároveň opäť dodal, že o spolupráci s daným hercom sníval už dlhý čas.

„Toto je teória, ktorá hovorí, že vo WandaVision sa objaví nejaký záhadný Avenger a ľudia si myslia, že týmto záhadným Avengerom je Doctor Strange. Pravdou je, že všetky postavy, ktoré sme sa snažili utajiť, veľa z nich sa dostalo cez úniky. Je tu jedna postava, ktorá nebola odhalená a je veľmi vzrušujúca, je to herec, s ktorým som túžil pracovať celý život. Máme spolu niekoľko úžasných scén a chémia medzi nami je, myslím, mimoriadna, a na pľaci bola ozajstná energia. Takže som naozaj nadšený, že to ľudia uvidia.“

Mephisto
Zdroj: murphysmultiverse.com

Bude ním záporák Mephisto?

Na základe jeho slov môžeme zo zoznamu potenciálnych postáv vylúčiť aj Doctora Strangea. Ďalšou teóriou fanúšikov je Mephisto, ktorého tipovali za hlavného záporáka seriálu. Mephisto je akýmsi Satanom vo svete Marvelu, démonickou bytosťou, ktorá dokáže meniť svoju podobu. Na margo tejto postavy sa Bettany vyjadril nechcel, pretože by mohol dostať padáka. Pokračoval:

„Hlavná scenáristka, Jac Schaeffer, je géniom v dobrom slova zmysle. Myslím si, že pre ňu bolo naozaj zábavné sledovať všetky reakcie fanúšikov a fanúšikovské teórie, a niektoré z nich sú strašidelne presné. Ale táto jedna [teória], ktorá spomína Mephista? O tej teraz nemôžem hovoriť, pretože sa bojím, že dostanem padáka.“

Každopádne, koniec siedmej epizódy nám prezradil, ktorá postava celý čas ťahala za nitky nevysvetliteľných udalostí. Vyzerá to tak, že hlavnou záporáčkou je Agnes (Kathryn Hahn), s ktorou sa stretávame už od prvej epizódy. Fanúšikovské teórie sa v tomto prípade vyplnili a reálna identita hlučnej susedy je Agatha Harkness. Agatha bola v komiksoch čarodejnica a učiteľka Wandy Maximoff. Je teda nepravdepodobné, že by sa do všetkého ešte stihol zapliesť Mephisto.

Agnes WandaVision
Zdroj: comicbook.com

Záhadný letecký inžinier seriálu WandaVision

Vylučovacou metódou nám ostáva záhadný letecký inžinier, ktorý bol spomenutý už v piatej epizóde WandaVision. Jeho spojkou je Monica Rambeau (Teyonah Parris), ktorá ho chcela zavolať na pomoc do Westview. V jej rozhovore pre server ComicBook.com padla otázka, ako reagovala na zistenie identity leteckého inžiniera. Teší sa na jeho príchod do seriálu?

„Keď ja, no… Nemôžem sa dočkať, až uvidím, ako všetci zareagujete, keď sa dozviete kto je týmto leteckým inžinierom. Všetko, čo sa týka tejto šou, ma vzrušuje. Existuje toľko malých prekvapení, vecí, ktoré nečakáte. Takže v súlade s témou, ktorú už šou nastavila, som vždy nadšená.“

Všetko do seba zapadá ako puzzle a vyzerá to tak, že tým veľkým prekvapením bude práve odhalenie identity leteckého inžiniera. Teórií ohľadom tejto postavy je hneď niekoľko. Zmysel by dávala geniálna Riri Williams, ktorá v seriáli Ironheart na Disney+ preberie pomyslenú štafetu po Iron Manovi.

MCU film Fantastická štvorka
Zdroj: screenrant.com

Príchod Fantastickej štvorky?

Avšak postava leteckého inžiniera bola referovaná ako muž. Poďme si teda rozobrať ďalšie možnosti, ktoré pripadajú do úvahy.

  • War Machine – Prítomnosť Rhodeyho by síce nebola takým prekvapením, no nepochybne spadá do identity leteckého inžiniera. Začínal u námornej pechoty a neskôr sa stal bojovým pilotom. Zároveň tým môže naštartovať svoj seriál Armor Wars na Disney+.
  • Beast – Hank McCoy je mutantom, ktorý by potenciálne mohol prepojiť svety Marvel Cinematic Universe a X-Men. Okrem geniálneho genetika je odborníkom na špičkové technológie, vyrobil napríklad nadzvukové lietadlo X-Men Blackbird (X-Jet).
  • Victor Von Doom – Fantastická štvorka sa nezadržateľne blíži do MCU a Doktor Doom by bol perfektným začiatkom. V komiksoch má silné spojenie so Scarlet Witch, dokonca spolu mali krátky románik po udalostiach komiksovej série House Of M, ktorou je seriál WandaVision inšpirovaný.
  • Reed Richards – Prosby fanúšikov by boli vypočuté, ak by sa herec John Krasinski ukázal v úlohe Pána Fantastického. Richards je jednou z najmúdrejších hláv Marvel komiksov a má nespočetné skúsenosti s inžinierstvom lietadiel a vesmírnych lodí. Opäť by šlo o úžasný štart pre Fantastickú štvorku v MCU.

Ďalšie teórie hovoria o postavách ako Shuri, Doctor Octopus, Forge, Sue Storm alebo Ben Grimm. Teraz nám neostáva nič iné ako teoretizovať a čakať do piatku, kým uvidíme predposlednú epizódu seriálu WandaVision.

Je podľa vás záhadný letecký inžinier tým veľkým prekvapením seriálu WandaVision, na ktoré nás Paul Bettany pripravuje? Ak áno, identitu ktorej postavy tipujete vy? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Zdroj: esquire.com, comicbook.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -