AKTUÁLNE: Warner Bros. opäť odložil premiéru filmu Tenet. Tentokrát je to ešte horšie

Nenechajte si ujsť

Oliver Kohár
Večný študent kinematografie... aj jej obskúrnych zákutí.

Warner Bros. odkladá premiéru filmu Tenet

V dobe koronavírusu, kedy kiná po celom svete len tak tak prežívajú, sme dúfali, že ich práve novinka režiséra Christophera Nolana zachráni. Avšak v štúdiu Warner Bros. sa rozhodli, že premiéru filmu Tenet odložia na neurčito. Tenet mal pôvodne prísť do kín 17. júla a odvtedy bol dva razy posunutý. Dátum 12. august vyzeral nádejne, avšak opak je pravdou. Pre štúdio je to jednoducho príliš veľký finančný risk.

Tenet
Zdroj: imdb.com

Mnoho kín po celom svete je stále zatvorených a tie, ktoré sú otvorené, sa ľudia boja navštevovať. Pre kiná a filmový trh je to komplikovaná situácia, z ktorej sa ťažko hľadá východisko. Tenet je diskutabilne najočakávanejším blockbusterom roka 2020 a jediným filmom, ktorý by ľudí po celom svete presvedčil, aby kinosály navštívili. S jeho odkladom to vyzerá pre kiná opäť o niečo depresívnejšie.

Warner Bros. si jednoducho nemôže dovoliť, aby bol film s rozpočtom, ktorý presahuje 200 miliónov dolárov, prepadákom. Kedy sa filmu dočkáme, je otázne. Voľba nového dátumu premiéry bude zložitá. Všetko bude závisieť od stavu, v akom sa budú kiná a najmä svet nachádzať. V tom najhoršom scenári bude Tenet posunutý až na budúci rok. O najnovších informáciách ohľadom premiéry Tenetu vás budeme včas informovať.

Kedy predpokladáte, že Warner Bros. film Tenet konečne vypustí? 

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -