Wes Anderson prezradil, že jeho ďalší film sa zameria na vzťah medzi otcom a dcérou

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Wes Anderson a jeho plánovaný film o vzťahu otca a dcéry

V dnešnom kinematografickom priemysle sa nájde málokedy umelec, ktorý by vyčnieval. Niektorým sa to podarí, a to vďaka originálnemu pohľadu na vec. Ten rozhodne má aj Wes Anderson, ktorého štýl sa jasne odráža aj z prvých ukážok na jeho najnovší film Asteroid City. Ale keďže Wes Anderson nie je žiaden nováčik, už teraz má v pláne ďalší film – o vzťahu otca a dcéry.

Režisér je známy niekoľkými skvelými a kreatívnymi filmami, pričom posledný sme videli v roku 2021 s názvom Francúzska depeša Liberty, Kansas Evening Sun. Do jeho tvorby ale patria nielen hrané filmy (Hotel Budapešť,…), ale aj stop-motion animované filmy. V tomto spôsobe tvorby prerazil s dielami ako Fantastický pán Lišiak či Psí ostrov.

Wes Anderson filmy
Zdroj: shondaland.com

Adaptácia Roalda Dahla a nepomenovaný projekt

Anderson má momentálne rozrobených niekoľko filmov. Medzi nimi je adaptácia knižného diela The Wonderful Story of Henry Sugar, ktoré napísal Roald Dahl. Ďalej má na svojom liste aj jeden nepomenovaný projekt, o ktorom sa však rozhovoril teraz o niečo viac. Prezradil o ňom napríklad to, že práve centrom tohto filmu bude príbeh o vzťahu medzi otcom a dcérou:

Dokončil som písanie nového filmu, čo bolo tesne pred štrajkom scenáristov. Ak všetko pôjde dobre, začneme točiť už túto jeseň. Tentoraz mám vo filme len tri hlavné postavy, to je všetko. Niekoľko vedľajších postáv, ale jadro príbehu sa v skutočnosti sústreďuje na dve hlavné postavy. Dlho som tento projekt odkladal, roky, ale nedávno ku mne znova prehovoril. Odkedy sa mi narodila dcéra, pred siedmimi rokmi, moja žena povedala, že nakoniec urobím príbeh otca a dcéry. Nebol som si istý, aké ďalšie príbehy by som mohol povedať, ale potom prišiel tento film. Bude to príbeh o otcovi a jeho dcére.

Na čo sa môžeme tešiť v Asteroid City?

Anderson nám teda jemne prezradil, o čom bude jeho film. Okrem toho, že do neho dá svoj bežný kreatívny štýl, to bude pre neho zrejme veľmi osobné, keďže aj on je otcom dcéry. Kým sa ale film natočí, musíme si vystačiť s tým, čo nám prinesie už naozaj o pár dní. Do našich kín totiž už tento štvrtok, 22. júna, príde jeho najnovší film Asteroid City. Ten prinesie strhujúci príbeh.

Asteroid City
Zdroj: belcourt.org

Odohrávať sa bude v roku 1955 vo fiktívnom púštnom mestečku, pomenovanom podľa asteroidu, ktorý tam kedysi dopadol. Vedú tam program pre vesmírnych kadetov, ako aj pre detských milovníkov vesmíru. Mesto je teda plné návštevníkov z rôznych kútov krajín, ktorých čaká veľké prekvapenie. Do malého odľahlého mestečka totiž prichádzajú mimozemšťania.

Čakajú nás prepletajúce sa deje, špecifické Andersonovo vyrozprávanie príbehov aj pestré a svojské postavy. Práve tie stvárni ansámbel skvelých hercov. Medzi nimi Jason SchwartzmanAdrien Brody, Edward NortonTilda SwintonWillem Dafoe, Tony RevoloriScarlett JohanssonTom Hanks, Jeffrey Wright, Bryn CranstonMargot RobbieSteve CarellSophia Lillis alebo Maya Hawke.

Čo hovoríte na príbeh, ktorý bude jadrom Andersonovho najbližšieho filmu? Tešíte sa na jeho projekt, ktorý sa zameria na vzťah medzi otcom a jeho dcérou?

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -