Trailer na filmovú adaptáciu muzikálu West Side Story od Stevena Spielberga roztancoval Oscary

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Rok 2021 zaznamená súboj dvoch konkurenčných muzikálov. Bojovníkom v červenom rohu je In the Heights, na čele s režisérom Jon M. Chu (Šialene bohatí aziati). Chýbať nebude ani broadwayská legenda Lin-Manuel Miranda, ktorý ho vymyslel. V modrom rohu sa predstavuje filmová adaptácia muzikálu West Side Story. Hlavným lákadlom je režisér Steven Spielberg, ktorého filmotéku vám predstavovať nemusíme.

93. ročník Udeľovania Cien Akadémie máme za sebou, a práve túto udalosť roztancoval prvý teaser trailer na West Side Story. Vo výrobe je už niekoľko rokov, no štúdio 20th Century Studios konečne odhaľuje viac. V hlavných úlohách romantického a dramatického príbehu sa ukážu Ansel Elgort (Baby Driver) a Rachel Zegler (Shazam! Fury of the Gods). Ako zaľúbenci Tony a Maria nám predstavia klasický príbeh Rómea a Júlie.

Teaser trailer na West Side Story:

Obaja sú totiž členmi dvoch rozdielnych bojujúcich gangov v New Yorku počas 50. rokov. Samozrejme, príbeh pochádza ešte z roku 1957, kedy vznikol ikonický broadwayský muzikál založený práve na diele od Williama Shakespeara.

Vo filmovej podobe sme ho videli len raz, a to v roku 1961. Najnovšiu adaptáciu nám prinesie Spielberg zo scenáru od Tonyho Kushnera. Herecké obsadenie doplnia mená ako Ariana DeBoseDavid AlvarezMike FaistCorey Stoll a Brian d’Arcy James. Chýbať nebude ani Rita Moreno, jedna z hviezd pôvodnej filmovej adaptácie.

west side story trailer
Zdroj: Niko Tavernise. © 2020 20th Century Studios. All Rights Reserved.

Pochybnosti ohľadom vydania filmu vznikli minulý rok, kedy bol hlavný predstaviteľ Ansel Elgort obvinený zo sexuálneho zneužitia. A to je v Hollywoode pádnym dôvodom na preobsadenie postavy (viď Všetky prachy sveta). Premiéra bola nakoniec naplánovaná na december 2020, čo už klasicky prekazila celosvetová pandémia koronavírusu.

Aktuálne padlo vydanie West Side Story v kinách na 9. december 2020.

Kto bude vašim víťazom v boji medzi West Side Story a In the Heights? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -