WhatsApp má skrytú funkciu, ktorá vás nadchne. Takto si ju zapnete

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Už bolo na čase, WhatsApp

WhatsApp je pripravený stať sa komunikačnou aplikáciou hodnou 21. storočia. Jeden z najobľúbenejších komunikátorov, ktorý je obľúbený najmä kvôli svojmu prepojeniu s telefónnym číslom, získal dôležitú aktualizáciu. Na tému upozornil Android Police.

Kvôli obmedzeniam zo strany hlavného vývojára a majiteľa aplikácie Meta (Facebook) má WhatsApp veľmi agresívny algoritmus na kompresiu fotografií a videí. Veľmi nás teda potešilo, keď dávnejšie pribudla možnosť posielania médií v HD kvalite. Rovnaké nastavenie nedávno dostal aj Messenger.

HD síce neznamená bezstratový, no v porovnaní s pôvodnou kompresiu boli zaslané fotky omnoho kvalitnejšie a ostrejšie. A aj keď spotrebovali o niečo viac dát, ide o cenu, ktorú sú ochotní zaplatiť prakticky všetci.

Veľa ľudí o ňom stále nevie

Lenže toto nastavenie malo jednu dôležitú nevýhodu. Museli ste ho zakaždým manuálne zapínať pri každej fotografii kliknutím na samostatné tlačidlo „HD“. Množstvo používateľov o ňom taktiež vôbec netušilo a boli tak naďalej odsúdení používať základnú agresívnu kompresiu, ktorá často vyústila v nepoužiteľne fotografie.

Všetkých teda jednoznačne poteší správa, že WhatsApp bude po novom zahŕňať nastavenie preferovanej kvality médií. Už tak ďalej nebudete musieť zakaždým klikať na tlačidlo, ale pohodlne odosielať fotky a videá v HD kvalite.

Aby ste si nastavenie zapli, stačí si otvoriť aplikáciu WhatsApp na svojom mobilnom telefóne. Následne v pravom dolnom rohu kliknite na Nastavenia > Úložisko a dáta > Kvalita nahraných médií. Potom už stačí len vybrať možnosť HD kvalita.

Ako upozorňuje aplikácia, predvolené posielanie fotografií a videí v HD kvalite môže znamenať pomalšie odosielanie. Môže to taktiež spotrebovať až 6-krát viac dát, v závislosti od komplexnosti fotografie. Pri niekoľkých súboroch mesačne však bude rozdiel nepatrný. Pozor by ste si mali dať na spotrebu iba pri obmedzených dátových plánoch, napríklad v zahraničí pri odosielaní veľkého množstva súborov.

Aktualizáciu s touto funkciou by mala mať už väčšina zariadení s Androidom a iOS. Ak toto nastavenie v svojej aplikácii nevidíte, uistite sa, že máte stiahnutú najnovšiu verziu, prípadne počkajte ešte pár dní.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -