Will Smith a Concussion

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Hovorí sa, že baseball je veľká americká zábava, ale každý, kto sleduje verejnosť vie, že americký futbal je šport, ktorý skutočne vzrušuje všetky americké štáty. Milióny fanúšikov si každú nedeľu naladia TV a sledujú ako ich tímy zápasia o víťazstvo. Will Smith nie je výnimkou, ale prečo sa ako fanúšik rozhodol zamerať na odvrátenú stranu športu? Urobil to, pretože cítil, že potrebu ukázať ľudom svetlo na otázku závažností poranení hlavy v hre.

Smith tvrdí, že skutočnosť, že jeho vlastný syn hrá futbal na strednej škole mu pomohol uvedomiť si pár vecí. Povedal: „Ako rodič, zodpovednosť priniesť túto informáciu na svetlo bola priam ohromujúca… nemohol som povedať nie.“

Smith je zrejme tak veľký futbalový fanúšik, že každý týždeň letel domov z Ázie, zatiaľ čo jeho syn Jaden natáčal film Karate Kid a taktiež aby mohol vidieť svojho druhého syna na veľkej životnej udalosti ako je vysokoškolský ples.

Film Concussion hovorí príbeh o Dr. Bennetovi, súdny patológ, ktorý ako prvý odhalil degeneratívne ochorenie mozgu u bývalých futbalových hráčov spôsobené opakovanými údermi do hlavy. Vo filme sa pokúša uvedomiť NFL a verejnosť o závažnosti tohto problému. Samozrejme mu všetci budú stať v ceste, pretože takáto informácia by závažne poškodila popularitu hry.

Otras mozgu je skutočným problémom vo futbale a tí, ktorí to zažili pochopia. Futbal je hra pre všetky vekové skupiny, vrátane malých detí. Film ma poukázať na nebezpečenstvo a na fakt, že tento šport nie je hra pre mladých. Diskusie ohľadom filmu pretrvávajú od začiatku. NFL samozrejme nie je priaznivcom tohto projektu a Sony sa muselo vysporiadať s obvinením pre dej. Posolstvo filmu sa však nemení a projekt je v plnom prúde. Concussion by mal zavítať do kín na Štedrý deň. Rok vydania však ešte nie je istý.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -