Nový Willy Wonka bude film plný fantázie, predstavivosti a čokolády

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Koncom tohto leta 29. augusta 2016 zomrel skvelý herec, ktorý si zahral v mnoho komédiach. Gene Wilder bude pre každého ale vždy Willy Wonka z klasického filmu z roku 1971. Film bol založený na knihe Charlie a Továreň na Čokoládu, ktorú napísal Roald Dahl. Príbeh, ako všetci vieme, opisuje dobrodružstvá chudobného chlapca, ktorý vyhrá lístok na prehliadku fantastickej továrne na čokoládu Willyho Wonky.

Spôsob, akým Wilder zahral postavu Wonku je hlavný dôvod, prečo sa film stal kultovým. Od originálu z roku 1971 sa o prerobenie pokúsil Tim Burton v roku 2005. V novšom filme si rolu zvláštneho vlastníka továrne zahral Johnny Depp. Gene Wilder sa vyjadril, že Burtonova verzia bola „urážkou“. Samozrejme veľa ľudí má rovnaký názor a preferuje starú verziu.

Gene Wilder ako Willy Wonka
Gene Wilder ako Willy Wonka

Ako to teda bude s novým filmom Willy Wonka?

Po smrti Wildera zbadal Hollywood príležitosť a chce priniesť neobyčajného podnikateľa s cukrovinkami späť na plátno. Od Variety sme sa dozvedeli, že štúdio Warner Bros. získalo práva na príbehy a vytvoria samostatný prequel založený na postave Willyho Wonku. Producentom filmu bude David Heyman. David už bol producentom pre filmovú sériu Harry Potter a bude ním aj pre nové Fantastické Zvery.

Warner Bros. už dokonca našlo človeka, ktorý má napísať scénár. Je ním Kevin McCormick, ktorý písal scénár ku filmu Tajný Život Maznáčikov. Okrem dvoch kníh, ktoré zachytávajú továreň na čokoládu, samotný Willy Wonka nedostal od Roalda Dahla knihu, ktorá by rozprávala jeho príbeh. Preto bude film závisieť na novom originálnom príbehu, ktorý určí budúcnosť filmu a jeho potencionálnych pokračovaní. 

V túto chvíľu plánuje Warner Bros. zatiaľ iba jeden Willy Wonka film. Iba čas ukáže, či bude prequel stáť za to. O novinkách ohľadom tohto projektu vás budeme čo možno najskôr informovať.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -