O čom bude Willy Wonka prequel a kto vyrozpráva príbeh pôvodu tejto legendárnej postavy?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

V minulosti postavu Willyho Wonku od autora Roalda Dahla stvárnil legendárny herec Gene Wilder. Ešte v roku 1971 sa nám predstavila excetrická postava, vlastník továrne na čokoládu. Neskôr sa do role pustil aj Johnny Depp, ktorý Wonku stvárnil v adaptácii Tima Burtona z roku 2005. Aj napriek tomu, že Charlie a továreň na čokoládu obdržal prinajlepšom zmiešané ohlasy, malo minuloročné ohlásenie bližšieho pohľadu na príbeh Willyho Wonku medzi fanúšikmi skvelú reakciu. Najviac zo všetkého nás zaujíma, kto presne stvárni mladého Wonku.

O Willy Wonka prequel javí záujem Ryan Gosling

Od portálu THS sa dozvedáme, že najpravdepodobnejším kandidátom na hlavnú úlohu v prequeli Willy Wonka je herec Ryan Gosling. Aj keď ide len o odhady, zdroje napovedajú, že štúdio Warner Bros. chce do úlohy obsadiť herca s vekom 29-35 rokov. Aj keď do tohto vymedzeného rozmedzia Gosling s vekom 36 rokov nezapadá, herec už niekoľkokrát vyjadril svoj záujem o rolu. Štúdio by taktiež mohli zaujímať Goslingove skúsenosti so spevom a tancom, ak by mal prequel nasledovať cestu hraného muzikálu.

La la land
Gosling zahviezdil vo filme La La Land, za čo obdržal nomináciu na Oscara; zdroj: theguardian.com

O príbehu samotnom toho zatiaľ veľa nevieme – všetky detaily sú prísne utajované. Minulé prehlásenia štúdia však naznačujú, že dej bude rozprávať pôvod postavy Willy Wonka. Preto samozrejme dáva zmysel, že do role by mal byť obsadený mladý herec. Na projekte sa zatiaľ podieľa producent ságy Fantastických zverov David Heyman so scenárom od Simona Richa.

Mnoho fanúšikov knihy Roalda Dahla však zvučne vyjadrilo svoj nezáujem o príbeh pôvodu Willyho Wonku. Na vine je fakt, že tentokrát sa nebude natáčať podľa knižnej predlohy, ale filmári si vymyslia vlastný príbeh na základe predpokladov, aká mohla byť mladosť Wonku. Ak sa Gosling k filmu naozaj pridá, aspoň si budeme môcť byť istí, že jeho talent nám prinesie skvelý zážitok. Hercov štýl sa totižto k postave hodí viac, ako Johnny Depp a jeho prístup je veľmi podobný obľúbenému Gene Wilderovi. 

Zatiaľ nie je nič isté. Čo by ste však vraveli, ak by si mladého Willyho Wonku zahral Ryan Gosling? Myslíte si, že by mu rola sadla? Alebo o žiadny prequel nemáte záujem?

ZDROJTHS

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -