Filmy

O čom bude Willy Wonka prequel a kto vyrozpráva príbeh pôvodu tejto legendárnej postavy?

V minulosti postavu Willyho Wonku od autora Roalda Dahla stvárnil legendárny herec Gene Wilder. Ešte v roku 1971 sa nám predstavila excetrická postava, vlastník továrne na čokoládu. Neskôr sa do role pustil aj Johnny Depp, ktorý Wonku stvárnil v adaptácii Tima Burtona z roku 2005. Aj napriek tomu, že Charlie a továreň na čokoládu obdržal prinajlepšom zmiešané ohlasy, malo minuloročné ohlásenie bližšieho pohľadu na príbeh Willyho Wonku medzi fanúšikmi skvelú reakciu. Najviac zo všetkého nás zaujíma, kto presne stvárni mladého Wonku.

O Willy Wonka prequel javí záujem Ryan Gosling

Od portálu THS sa dozvedáme, že najpravdepodobnejším kandidátom na hlavnú úlohu v prequeli Willy Wonka je herec Ryan Gosling. Aj keď ide len o odhady, zdroje napovedajú, že štúdio Warner Bros. chce do úlohy obsadiť herca s vekom 29-35 rokov. Aj keď do tohto vymedzeného rozmedzia Gosling s vekom 36 rokov nezapadá, herec už niekoľkokrát vyjadril svoj záujem o rolu. Štúdio by taktiež mohli zaujímať Goslingove skúsenosti so spevom a tancom, ak by mal prequel nasledovať cestu hraného muzikálu.

La la land

Gosling zahviezdil vo filme La La Land, za čo obdržal nomináciu na Oscara; zdroj: theguardian.com

O príbehu samotnom toho zatiaľ veľa nevieme – všetky detaily sú prísne utajované. Minulé prehlásenia štúdia však naznačujú, že dej bude rozprávať pôvod postavy Willy Wonka. Preto samozrejme dáva zmysel, že do role by mal byť obsadený mladý herec. Na projekte sa zatiaľ podieľa producent ságy Fantastických zverov David Heyman so scenárom od Simona Richa.

Mnoho fanúšikov knihy Roalda Dahla však zvučne vyjadrilo svoj nezáujem o príbeh pôvodu Willyho Wonku. Na vine je fakt, že tentokrát sa nebude natáčať podľa knižnej predlohy, ale filmári si vymyslia vlastný príbeh na základe predpokladov, aká mohla byť mladosť Wonku. Ak sa Gosling k filmu naozaj pridá, aspoň si budeme môcť byť istí, že jeho talent nám prinesie skvelý zážitok. Hercov štýl sa totižto k postave hodí viac, ako Johnny Depp a jeho prístup je veľmi podobný obľúbenému Gene Wilderovi. 

Zatiaľ nie je nič isté. Čo by ste však vraveli, ak by si mladého Willyho Wonku zahral Ryan Gosling? Myslíte si, že by mu rola sadla? Alebo o žiadny prequel nemáte záujem?

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Filmy

  Pozrite si exkluzívny pohľad na uniknuté zábery z filmu Avatar 2 (SPOILERY)

  Filmy

  Film Matrix 4 dostal povolenie natáčať na Slovensku. Online je aj nový teaser

  Filmy

  Scarlett Johansson získala hlavnú úlohu vo filme Notorious B.I.G. vs Tupac. Koho tam stvárni?

  Filmy

  6 zloduchov, ktorým by mohol čeliť Tom Holland ako Spider-Man v nasledujúcom filme

  Pridaj komentár