Môžeme po GTA 5 očakávať jedno z najlepších RPG Zaklínač 3: Divoký Hon úplne zdarma?

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Epic Games Store neprestáva s rozdávaním 

Ešte pred svojím oficiálnym vzniknutím sme vedeli, že novovytvorená platforma štúdia Epic Games to rozhodne nebude mať jednoduché. Každopádne sa zástupcovia firmy a digitálnej platformy rozhodli, že budú hráčom poskytovať rôzne tituly úplne zdarma a pravidelne. Práve vďaka tomu sa, pravdepodobne, už onedlho dočkáme veľkolepého finále The Witcher 3 zadarmo.

Áno, nedávno sme vás informovali o tom, že Grand Theft Auto V, teda jeden z komerčne najúspešnejších titulov hernej histórie, sa objaví na tejto platforme a bude dostupný úplne zdarma. Koniec koncov, takéto rozhodnutie dávalo zmysel, keďže sa jedná o starší, no stále populárny a mimoriadne živý projekt.

Epic Games pritom ohlasuje jednotlivé tituly týždeň vopred, avšak v tomto prípade urobil výnimku a museli sme sa uspokojiť s označením mysterióznej hry. To naznačovalo, že pôjde o väčší titul než je zvykom a tradíciou, nakoľko len zriedkavo sme sa dočkali obrovského AAA projektu.

Z tohto hľadiska najatraktívnejšou hrou zdarma bol počin od našich českých susedov, Kingdom Come: Deliverance, čiže rozsiahle stredoveké RPG, ktoré si zakladalo na historickej korektnosti, realistických prvkoch a originálnom prístupe k zaužívanému žánru.

Zaklínač 3 - Divoký Hon
Zdroj: store.steampowered.com

Poľská legenda menom Zaklínač 

Knižná sága o bojovníkovi s monštrami Geraltovi vychádza už nejaký ten rok. Presnejšie v roku 1994 sme sa dočkali úplne prvého dielu, avšak treba dodať, že hoci recenzie boli veľmi dobré, o svetovom fenoméne sme hovoriť nemohli. Rozhodne kreatívnemu peru Andrzeja Sapkowského neupierame talent, avšak Zaklínač pocítil zďaleka najväčší úspech na hernom poli.

Pred trinástimi rokmi prišlo malé a ešte neskúsené štúdio CD Projekt s titulom Zaklínač, ktorý je dnes považovaný za RPG kult. Obzvlášť v našich končinách, kde si mnohí dodnes pamätajú na český dabing. Každopádne šlo o fantastický projekt, ktorý dokázal bravúrne priblížiť atmosféru kníh.

Tú sa mu podarilo nasadiť na zábavnú, i keď z dnešného pohľadu archaickú hrateľnosť a vyrozprávať fascinujúci príbeh. Prvým dielom poľskí vývojári nepovedali posledného slovo a Geraltova masívna dejová línia sa rozvetvila v dvoch ďalších pokračovaniach.

Geralt a jeho epos The Witcher 3 zadarmo?

A práve to druhé, takže Zaklínač 3: Divoký Hon, by sa malo v najbližšej dobe dostaviť na Epic Games Store. Ak by ste náhodou žili pod kameňom a tento herný fenomén vám unikol, vedzte, že ide o jednu z najlepších hier všetkých čias, ktorá sa v rebríčkoch kvality často objavuje na popredných priečkach.

Ponúka viac ako dvesto hodín herného obsahu. Hrateľnosť je naplnená pútavými dialógmi, skvelými súbojmi, dychberúcou vizuálnou stránkou a obľúbenou kartovou hrou Gwent. Zaklínač 3 ponúka rozmanité prostredie, nespočetnú faunu i flóru a do toho všetkého pridáva veľkolepý príbeh o súboji s mýtickým Divokým Honom.

Projekt, ktorého metascore je momentálne na hodnote 93%, by sa mal čoskoro stať súčasťou ponuky Epic Games Store. V prípade, že bude nasledovať trend Grand Theft Auto V, dočkáme sa ho zadarmo.

Zástupcovia firmy si na svoju platformu nalákajú väčšie množstvo hráčov a mnohí možno vezmú Epic Store na milosť. Každopádne na záver ešte spomenieme, že by sme sa mali dočkať kompletnej edície, ktorá obsahuje aj dve obrovské rozšírenia s takmer päťdesiatimi hodinami herného obsahu.

Myslíte, že sa naozaj dočkáme hry Zaklínač 3: Divoký Hon úplne zdarma? Nepochybne by šlo o najväčší a pravdepodobne i najlepší projekt, aký nám bol doposiaľ sprístupnený bez nutnosti platenia. Pokojne nám dajte vedieť svoj názor prostredníctvom komentárov.

Zdroj: reddit.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -