Gal Gadot sa ako Wonder Woman nevráti do kín v októbri. Presunie sa aj premiéra Duny?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Štúdio Warner Bros. si nedá pokoj ani napriek tomu, že sa ich filmu Tenet darí v kinách po celom svete. Od neskoršej premiéry v Spojených štátoch si tam film dodnes zarobil 20 miliónov amerických dolárov a celosvetovo 152 miliónov, čo je v aktuálnej situácii celosvetovej pandémie veľmi slušné číslo. A to bude len a len rásť, keďže nový film Christophera Nolana má na najbližší čas kiná len pre seba.

Najnovšie správy z Hollywoodu dokonca hovoria, že mu už začiatkom októbra miesto nepreberie ani očakávaná komiksovka Wonder Woman 1984. Gal Gadot sa ako Diana Prince mala vrátiť do kín už 1. októbra, no nakoniec sa tak nestane.

Wonder Woman 1984 má nový dátum vydania

Návrat do filmového sveta DCEU si totiž užijeme až na Vianoce, čím sa premiéra filmu posunula o dva mesiace. Slovenská premiéra by mala podľa všetkého padnúť na 24. december 2020, teda presne na Štedrý deň.

Toto rozhodnutie štúdia sa dá samozrejme veľmi dobre chápať, stačí sa pozrieť na čísla filmu Jumanji: Vitajte v džungli z roku 2017 alebo ktoréhokoľvek nového Star Wars filmu. Tieto tituly vychádzajú vždy v čase Vianoc a darilo sa im výborne. A čo je na tom to najlepšie? V aktuálnom kalendári premiér sa nenachádza žiadna iná snímka, ktorá by štúdio Warner Bros. obrala o zárobok. Práve naopak, december bude patriť výhradne im.

Týždeň pred Wonder Woman 1984, teda 17. decembra 2020, totiž vychádza aj Duna režiséra Denisa Villeneuve. Jej pozícia v kalendári premiér zatiaľ ohrozená nie je, a veríme, že sa to ani nezmení. Bohužiaľ, aj napriek neuveriteľným kvalitám tohto režiséra sa jeho filmy stretávajú s veľmi nízkymi zárobkami.

Živým príkladom je Blade Runner 2049, kritikmi aj fanúšikmi ospevovaný, no do kasy veľa nezarobil. Dúfame, že mu dátum vydania okolo Vianoc a takmer nulová konkurencia prilepší. A z trochu iného súdku a iného štúdia, Universal presunul premiéru hororu Candyman na rok 2021 bez bližšie špecifikovaného dátumu. Pôvodne sme ho mali vidieť už 16. októbra.

Čo hovoríte na nový dátum vydania filmu Wonder Woman 1984? Zájdete v období Vianoc do kina? Vaše názory nám nezabudnite zanechať v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -