Wonder Woman 1984: 50 % divákov zrušilo predplatné HBO Max do 6 mesiacov

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Neúspech Wonder Woman 1984 na HBO Max?

Nové dáta od spoločnosti Antenna hlásajú, že film Wonder Woman 1984 bol ešte horší, ako si niektorí diváci môžu myslieť. Magazín TheWrap priniesol správu o tom, že najväčším problémom pre streamingové služby ako HBO Max, Disney+ alebo Apple TV+ nie je získať nových predplatiteľov, ale udržať si tých, ktorí už predplatné vlastnia. Priamym príkladom je fakt, že 50 % divákov, ktorí sa prihlásili o odber HBO Max v čase vydania komiksovky Wonder Woman 1984, zrušili svoje predplatné do 6 mesiacov. 31 % z nich dokonca do jedného mesiacu od vydania.

WW84 bol zároveň prvým filmom v dohode medzi Warner Bros. a HBO Max, kedy snímky simultánne vydávali v kinách a na platforme v rovnaký deň premiéry. V tom čase sa jednalo o úspech, pretože služba získala 41 miliónov nových predplatiteľov. Až teraz sa dozvedáme, že polovica z nich – približne 20 miliónov – to vzdala do pol roka od vydania. Niečím podobným si prešli aj Disney+ a Apple TV+. Služba myšiaka Disney zaznamenala veľkú stratu do šiestich mesiacov po vydaní muzikálu Hamilton. Apple TV+ zas po vojnovej snímke s Tomom Hanksom v hlavnej úlohe – Greyhound: Bitka o Atlantik.

HBO Max Wonder Woman 1984 graf
Fialový graf – Hamilton na Disney+, ružový graf – Wonder Woman 1984 na HBO Max; Zdroj: thewrap.com

Samozrejme, nemožno za všetok neúspech viniť pokračovanie Wonder Woman. WW84 je i napriek slabším hodnoteniam (58 % na Rotten Tomatoes) stále najlepšie predávaným filmom na DVD a Blu-ray roku 2021. Z predaju fyzických kópií si zarobil viac ako 30 miliónov amerických dolárov. Zároveň sa snímka umiestnila na ôsmom mieste v desiatke najviac „pirátených“ filmov minulého roka. Problém bol skôr v samom rozhodnutí Warnerov vydávať filmy hybridne na internet i do kín. To sa našťastie rokom 2022 mení, takže očakávaný The Batman vyjde exkluzívne v kinách už 3. marca 2022.

Wonder Woman 3

Medzitým sa režisérka Patty Jenkins a Gal Gadot pripravujú na tretiu časť príbehu o amazonke z ostrovu Themyscira, ktorý sa údajne presunie do súčasnosti. Mimo toho sa Jenkins očividne rozpadá pôda pod nohami. Pôvodne mala režírovať historický epos Cleopatra, rovnako s Gadot v hlavnej úlohe. Od tohto postu však odstúpila a režisérske kreslo prenechala Kari Skogland (The Falcon and the Winter Soldier). Podobne to vyzerá aj s jej Star Wars filmom Rogue Squadron, ktorý mal odštartovať produkciu už tento rok. Namiesto toho bolo nakrúcanie odložené, dátum vydania bol stiahnutý z tabuľky a my reálne neveríme, že ho Jenkins niekedy vytvorí.

HBO Max
Zdroj: HBO Max

Ale späť k službe HBO Max, ktorá je sama o sebe skvelá a už 8. marca 2022 dorazí na Slovensko. Predplatiteľom HBO GO sa automaticky zmení za zvýhodnenú sumu. Nezľavnené predplatné bude vo výške 6,99 €. Avšak všetci noví zákazníci, ktorí si službu predplatia ešte do konca mesiaca, teda 31. marca, ju budú mať o 33 % lacnejšiu. To znamená, že výsledná cenovka bude 4,66 € mesačne. Výhodami oproti lokálnemu HBO GO bude väčšia knižnica obsahu, možnosť streamingu v 4K kvalite či sledovanie programov až na troch zariadeniach a to pri vytvorení účtov pre viacerých členov rodiny. Bližšie informácie nájdete v článku priloženom nižšie.

Čo hovoríte na pokles predplatiteľov HBO Max po premiére Wonder Woman 1984? Plánujete si začiatkom marca kúpiť službu aj vy? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: thewrap.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -