Na ktoré miesto tabuľky sa prebojoval kriticky najúspešnejší superhrdinský film DCEU? | boxOFFICE#22

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Ďalší kino týždeň je už opäť za nami. Ani sme sa nenazdali a postupom času uplynula už takmer polovica tohto roku. Pre filmových fanúšikov a odhodlaných divákov je však väčšina šťastia uložená v budúcnosti. Neustále počítame dni a týždne, ktoré nás ešte oddeľujú od vydania filmu, na ktorý sa tešíme pokojne už aj niekoľko rokov. Môžeme sa však začať radovať. Určite nikomu z vás neuniklo, že do kín sa dostal očakávaný film Wonder Woman, na ktorý si mnohí počkali naozaj dlhý čas. Superhrdinka získala v prospech filmového univerza DCEU veľmi pozitívne recenzie a prevažná väčšina divákov je s ňou spokojná. Ako sa jej však darilo z finančného hľadiska? Vyšla usilovná práca štúdia DC nadarmo? A ako dopadli ostatné novinky? Nech sa páči, opäť spolu nahliadnime do sveta filmových tržieb.

Wonder Woman boxoffice

Na prvé miesto sa ľahko prebojovala Wonder Woman so zárobkom 100,5 miliónov dolárov počas prvých troch dní. Superhrdinský film, ktorý bol všeobecne plánovaný vyše 75 rokov dokázal využiť veľmi pozitívnych recenzií a publicity zo strany fanúšikov. Diváci mali od snímky naozaj vysoké očakávania, čo robí úspech ešte pôsobivejším. Wonder Woman taktiež využila faktu, že v posledných týždňoch sme sa v kine dočkali prevažne iba sklamaní. S 223 miliónmi na konte z celosvetového trhu môžu byť Warner Bros. i DC spokojní, pretože už naspäť zarobili produkčný rozpočet.

wonder woman 2
Zdroj: hdwallpapers.in

Po dlhej priepasti nasleduje druhé miesto, na ktorom sa usadil animovaný film Captain Underpants: The First Epic Movie. Adaptácia svetoznámej detskej knihy si za prvý víkend zarobila 23,5 miliónov, čo rozhodne nie je zanedbateľná čiastka pre rodinný film. Aj napriek priamej konkurencii v podobe Diany Prince si dokázala snímka nájsť svoje publikum. Produkčný rozpočet tvoril iba 38 miliónov dolárov, takže štúdio Fox je na ceste za pekným ziskom.

Na treťom mieste zakotvil šampión z minulého týždňa, Piráti Karibiku 5 s 21,6 miliónmi. Oproti debutu tak ide o 65% menšiu sumu – tento fakt, spolu so zmiešanými recenziami nám dáva na javo, že diváci z USA sa o výpravy Jacka Sparrowa už viac nezaujímajú. Na celosvetovom trhu sa však film dočkal veľkého úspechu, pretože má na konte už cez pol miliardy dolárov. Disney teda vládne naďalej.

Štvrtým filmom sú Strážcovia Galaxie 2. Najnovší hit Marvelu si počas piateho víkendu zarobil 9,7 miliónov a svoj celosvetový zárobok navýšil na 816,5 miliónov dolárov.

strážcovia galaxie fakty
Zdroj: anoncraft.com

Top päť nám zakončuje Baywatch s 8,5 miliónmi. Na domácej pôde si adaptácia známeho seriálu doteraz zarobila 41,7 miliónov dolárov.

Päť ďalších

Na šiestom mieste pristál Alien: Covenant. Vedecko-fantastický prequel kultovej filmovej série režiséra Ridleyho Scotta si počas tretieho víkendu zarobil iba 4 milióny. Celosvetové tržby sa však medzitým vyšplhali už na 173,8 miliónov dolárov.

Dráma pre dospievajúcich Everything, Everything sa objavila na siedmom mieste s 3,3 miliónmi. Na domácej pôde si film doteraz zarobil už 28,3 miliónov dolárov.

Najnovšia komédia Amy Schumer s názvom Snatched obsadila ôsme miesto s 1,3 miliónmi. V USA si zatiaľ film zarobil 43,8 miliónov dolárov.

Snatched
Zdroj: youtube.com

Deviate miesto obsadil film Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul s 1,2 miliónmi počas tretieho víkendu. Najmenej úspešný z filmovej série Denník slabocha, zárobok v USA zatiaľ činí len 17,8 miliónov dolárov.

Posledným a zároveň desiatym na zozname je Kráľ Artuš: Legenda o meči. Legendárny neúspech si za víkend zarobil iba 1,1 milióna dolárov, čím svoj domáci zárobok navýšil na 37,1 miliónov dolárov. Na porovnanie, Wonder Woman štúdiu Warner Bros. zarobila rovnakú sumu za jeden deň, superhrdinskému filmu pritom doprialo menší produkčný rozpočet, ako fantasy verzii klasického anglického príbehu.

  1. $100,505,000   Wonder Woman
  2. $23,500,000     Captain Underpants: The First Epic Movie
  3. $21,613,000     Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
  4. $9,733,000       Guardians of the Galaxy Vol. 2
  5. $8,500,000       Baywatch
  6. $4,000,000       Alien: Covenant
  7. $3,320,000       Everything, Everything
  8. $1,340,000       Snatched
  9. $1,220,000       Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul
  10. $1,170,000       King Arthur: Legend of the Sword

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -