KináTržby v kinách

Dokázala mocná Múmia poraziť v kinách superhrdinskú Wonder Woman? | boxOFFICE#23

Od minulého týždňa ubehlo už presne sedem dní. Ironicky, táto fráza je zaujímavejšia, ako novinky, ktoré sa počas tých uplynulých dní dostali do kín. V tabuľke boxoffice nás však či už pozitívne, alebo negatívne ohromí každý debut, ktorý má možnosť otriasť zoznamom a zhodiť z prvej priečky úspešný hit. Tentokrát to je naozaj zaujímavé. V kinách momentálne o priazeň a peniaze divákov bojujú dve filmové univerzá. Jedným z nich je kritickými neúspechmi známe DCEU s novou predstaviteľkou Wonder Woman, ktorá obrátila situáciu naruby. O titul najzárobkovejšieho filmu víkendu si však zabojovala aj novinka s menom Múmia, ktorá má nakopnúť nový filmové univerzum plné monštier. Ktorá snímka si ale zarobila viac? Nech sa páči, opäť spolu nahliadnime do sveta filmových tržieb!

Múmia boxoffice tabuľku neočarila

Na prvom mieste je opäť Wonder Woman s 57,1 miliónmi počas druhého víkendu. Ide iba o 45% pokles narozdiel od debutu, čo je pre superhrdinku dôkazom, že si ju ľudia naozaj zamilovali. S mnohými neúspechmi leta sa diváci nahrnuli do kina pozrieť si zatiaľ najúspešnejší film DCEU. Už teraz sa Wonder Woman stáva piatym najzárobkovejším filmov v USA za rok 2017. Celosvetovo má na konte už krásnu sumu 435 miliónov dolárov.

Na druhom mieste nás sklamala Múmia s “mizernými” 32,2 miliónmi. Štúdio Universal plánuje Dark Universe, ktorý bude obsahovať všetky tie najznámejšie klasické monštrá už veľmi dlho – pričom ho konečne nakopol reboot Múmie. Kritického a očividne ani finančného úspechu sa, aspoň v USA, film nedočkal. Celkom slušne sa snímke ale darilo na medzinárodnom trhu, pretože na konte už má 174 miliónov dolárov. Mnohí sa však aj napriek tomu boja, že Dark Universe skončí skôr, ako vôbec začal. Ak ste tak ešte neučinili, nezabudnite si prečítať našu recenziu.

Múmia recenzia

Zdroj: wall.alphacoders.com

Tretie miesto obsadil Captain Underpants: The First Epic Movie s 12,3 miliónmi počas druhého víkendu. Najnovší počin od DreamWorks Animation si doteraz v USA zarobil už 44,5 miliónov dolárov.

Na štvrtom miesta zakotvil film Piráti Karibiku: Salazarova pomsta. Piaty diel kultovej filmovej séria si počas tretieho víkendu zarobil iba 10,7 miliónov, čím svoj domáci zárobok navýšil na 135,8 miliónov. Celosvetovo sa podľa očakávaní snímke darilo omnoho viac, na účte má totiž už 528,7 miliónov dolárov.

Top päť nám zakončuje film Strážcovia Galaxie 2. Najnovší hit od Marvelu pokračuje v úspechu štúdia a 6,2 miliónmi zvyšuje svoj domáci zárobok na 366,3 miliónov dolárov.

Päť ďalších

Nový horor s názvom It Comes At Night sa umiestnil na šiestom mieste s 6 miliónmi počas prvých troch dní. Keďže je jeho distribúcia nezávislá od produkčného štúdia A24, do kín sa nedostal s veľkými očkávaniami. Vďaka pozitívnym recenziám sa však dočkal mierneho úspechu a tvorí akési odreagovanie od klasických letných filmov.

Na siedmom mieste je Pobrežná hliadka s 4,6 miliónmi. Kriticky neúspešná komédia s The Rockom na čele si v USA doteraz zarobila 51 miliónov dolárov.

baywatch trailer zdroj: hdwallpapers.in

Zdroj: hdwallpapers.in

Filmom číslo osem je Megan Leavey s 3,7 miliónmi počas debutového víkendu. Aj keď do kín prišiel s limitovanými očakávaniami, oslovil slušný počet divákov a dočkal sa mierneho úspechu z finančného hľadiska.

Sci-fi prequel legendárnej filmovej série Alien: Covenant obsadil deviate miesto s 1,8 miliónmi. Najnovší počin režiséra Ridleyho Scotta si v USA zarobil už 71,2 miliónov dolárov.

Posledným a desiatym filmom na zozname je Everything, Everything s 1,6 miliónmi. Svoj domáci zárobok snímka navýšila na 31,7 miliónov dolárov.

 1. $57,180,000   Wonder Woman
 2. $32,246,120   The Mummy (2017)
 3. $12,300,000   Captain Underpants: The First Epic Movie
 4. $10,713,000   Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
 5. $6,242,000     Guardians of the Galaxy Vol. 2
 6. $6,000,788     It Comes At Night
 7. $4,600,000     Baywatch
 8. $3,767,722     Megan Leavey
 9. $1,800,000     Alien: Covenant
 10. $1,620,000     Everything, Everything
Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Kiná

  Koronavírus útočí aj na slovenské kiná a zatvára skoro všetky z nich. Aké filmy neuvidíme?

  KináTržby v kinách

  Joker je najlepšie zarábajúca komiksovka v histórii. Prekonal aj Avengers: Endgame

  KináTržby v kinách

  Terminátor: Temný osud je finančný prepadák. Znamená to koniec ikonickej filmovej série?

  KináTržby v kinách

  Joker sa dostáva na úroveň Avengerov. Aké zisky zaznamená štúdio DC?

  Pridaj komentár