David Fincher nám prezradil novinku ohľadom snímky World War Z 2! Kedy sa konečne dočkáme pokračovania tohto zombie filmu?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Po dlhých 4 rokoch vývoja sa celý projekt štúdia Paramount World War Z 2, na čele s Davidom Fincherom, posúva vpred. Režisér sa o filme zmienil naposledy pred vyše rokom, kedy sme si taktiež mohli všimnúť aj prvý rozhovor s Bradom Pittom (august 2016). Napriek tomu filmové štúdio stále neurčilo oficiálny dátum premiéry a taktiež nie je jasné, kedy sa začne natáčanie. Jedinou pozitívnou správou sú slová režiséra, ktorý v novom rozhovore ku seriálu Mindhunter prezradil, že sa stále pracuje na príbehu. Tu je to, čím nás určite nepotešil:

„Stále to skúšame. Prekonali sme veľmi veľa prekážok. A práve teraz sa to snažíme spojiť dokopy a chceme ísť proti mytológii, ktorá existuje už dlhé roky. Chceme vidieť, kam až môžeme ísť.“

Word War Z 2 bol prvotne určený na dátum uvedenia do kín 9. júna 2017. Bohužiaľ, takéto niečo sa nikdy nestalo. Štúdio nám totižto ešte vo februári oznámilo, že projekt sa posúva na dobu neurčitú. A podľa slov režiséra sa tak v najbližšej dobe nestane, aj keď sa projekt hýbe vpred.

Zdroj: villainwiki

Pokračovanie vo svojom vnútri povodne skrývalo režiséra J.A. Bayonu (Jurský svet: Padlé Kráľovstvo), no z projektu odstúpil. Dôvodom bol film Monster Calls, ktorému dal prednosť. Ale kam sa podel? To isté nás zaujíma aj pri inom mene. Scenárista Steven Knight sa na palubu dostal už v máji 2014, pričom ešte v januári 2015 odhalil, že film je na veľmi dobrej ceste za úspechom. Treba však pripomenúť, že to všetko sa odohralo ešte predtým, ako sa za kormidlo celej posádky dostal legendárny David Fincher.

Spolupráca Pitt-Fincher už po štvrtýkrát!

Týchto dvoch vám určite predstavovať nemusím. Do ich bohatého zoznamu filmov pribudne ďalšia vzájomná spolupráca. Prvýkrát sa tak stalo ešte v roku 1995, kedy sa na svetlo sveta dostal jeden z najlepších počinov svetovej kinematografie. Film Sedem, ktorý nám v tom čase predstavil mladého a talentovaného Brada Pitta. O 4 roky neskôr si spoluprácu zopakovali, tentokrát vo filme Klub Bitkárov. Dúfam, že ani táto famózna snímka neunikla vašim očiam a oba vyššie menované filmy ste videli aspoň raz. Teraz sa však presúvame do 21. storočia, a to presne do roku 2008. V tom čase nám David Fincher ukázal snímku Podivuhodný prípad Benjamina Buttona. Hlavnú úlohu si samozrejme strihol Brad Pitt a tento film bol zatiaľ posledným, na ktorom pracovali spoločnými silami.

Brad Pitt a David Fincher ešte v roku 2008; zdroj: vulture

Keďže už vieme, že sa v jadre celého projektu nachádza David Fincher, je možné, že sa už čoskoro dočkáme úplne novej verzie filmu World War Z 2. Pôvodná časť si za svoj čas pôsobenia vo filmovom svete dokázal zarobiť 540 miliónov dolárov z rozpočtu 190 miliónov. Zostáva tak len čakať, ako sa k celému projektu postaví štúdio Paramount. Obetujú tentokrát viac peňazí, alebo nebudú riskovať fiasko? To sa uvidí v najbližšej budúcnosti a do tej doby s nami ostaňte naladení pre viac informácií. 

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -