Rozlúčte sa s DCEU! Novovzniknutý Worlds of DC by mal byť lepším a nevyhne sa zmenám. Že by sme sa konečne dočkali?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Filmové univerzum, ktoré sa na verejnosti prezentovalo pod názvom DCEU (DC Extended Universe) nás navždy opustilo na filmovej udalosti Comic-Con v San Diegu. Ale nemajte strach, niet sa čoho obávať. Zánik prichádza len v mene a názov, ktorý sa prvýkrát použil vo filme Muž z Ocele z roku 2013, zapadne prachom. Oficiálne novým názvom tohto sveta je Worlds of DC a nám všetkým je jasné, prečo prichádza takáto nečakaná zmena.

Zmenou názvu na Worlds of DC sa všetko len začína!

Štúdio sa zúfalo snaží naštartovať motor, ktorý už niekoľko rokov neposlúcha. Vždy prídu len veľké očakávania, ktoré sa na striebornom plátne rýchlo rozplynú. Samozrejme, aj tu sa nájde niekoľko svetlých výnimiek, medzi ktoré patria hlavne DC filmy 20. storočia. Taktiež by som tam právom zaradil Batman trilógiu režiséra Nolana a niekoľko ďalších kúskov, ako napríklad Wonder Woman. Z produkcie DC films vyšli taktiež kvalitné snímky ako V ako Vendetta (2005), Constantine (2005) alebo Strážci z roku 2009. Pýšiť sa môžu aj úspešným seriálom Gotham.

zdroj: variety

Worlds of DC bude mať do budúcnosti obrovský kus práce. Z hlboko spätou spoluprácou so štúdiom Warner Bros. sa máme nachystať na veľké zmeny! A tým sa nevyhne ani jadro celého univerza. V najnovšom vyhlásení nám oznámili, že budúcnosť sa dá stále zachrániť a urobia všetko potrebné, aby sa dané zmeny uchytili. Úlohou bude priviesť lepšie filmy, než tomu bolo doteraz. Vízia Zacka Snydera je teda u konca a do sveta DC prichádza pravdepodobne nový vek. Ten začal na spomínanom Comic-Cone, kde sa okrem iného ukázali aj dva nové trailery. Práve tie nám ukážu náznak o možnej záchrane.

Ktoré filmy si pre nás pripravil Worlds of DC na Comic-Cone?

Prvým filmom je Shazam!, pri ktorom si veľa z vás povie, že vidí Deadpoola v „temnom“ DC svete. Miestami to sedí, ale podľa mňa by tento vtipný superhrdina mohol zachrániť rozpadajúce sa štúdio. Hlavnú postavu si zahral Zachary Levi a vďaka nemu prúdi celou ukážkou dobrá a optimistická atmosféra. Vyzerá to ako veľmi vtipná snímka, ktorá nám ukáže aj poriadnu dávku akcie. Prvý trailer k filmu Shazam! si môžete pozrieť v predošlom článku a sami zistíte, či sa dá tento superhrdina v detskom tele považovať za možného záchrancu. Film sa k nám dostaví už v apríli 2019.

Prvá oficiálna fotka z filmu Shazam
Zdroj: ew.com

Druhým filmom je Aquaman, v ktorom sa v hlavnej úlohe predstaví herec Jason Momoa. Režisérom nie je nikto iný, ako James Wan. A verte mi, že nasledujúce podmorské dielo má na svojich pleciach nemalé bremeno. Aquaman je totižto prvým filmom, ktorý bude uvedený do kín po tom, ako sme sa vo svete DC dočkali dlho očakávaných zmien. Premiéra je naplánovaná na 21. decembra a trailer si môžete pozrieť v tomto článku. Dáte filmu šancu, alebo ste nádeje Worlds of DC na znovuzrodenie pochovali už pred pár rokmi?

trailer na film aquaman
Zdroj: ign.com

Bez akýchkoľvek námietok, Worlds of DC ovládol tohtoročný Comic-Con a ukázal nám svetlo na konci temného tunela. Rozhodli sa totižto, že nebudú do sveta vypúšťať nezmyselný počet filmových titulov. Namiesto toho sa sústredia na to, čo im aspoň na krátky moment naštartovalo motor. Do tejto skupiny patrí jednoznačne film Wonder Woman, ktorého pokračovanie nás určite neminie. Myslíte si, že by sa zmenou názvu a prístupom mohla zmeniť budúcnosť štúdia? Šanca tam určite je, avšak všetko ostatné sa dozvieme až postupom času.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -