Logan jeden príbeh ukončil, no X-Men séria pokračuje ďalej! Čo všetko máme čakať a kedy?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

X-Men séria pokračuje ďalej! Ktoré filmy máme čakať a kedy?

Ak vám Logan pripadal ako absolútny koniec X-Men série, pravdepodobne vás sklamem. Ten iba ukončil svoju dráhu, spolu s ostatnými (starými) mutantmi. Noví X-Men ešte musia pokračovať ďalej. Tak teda rozhodlo štúdio 20th Century Fox, ktoré dnes oznámilo, aké všetky filmy máme čakať, spolu s dátumami premiér. Potvrdili sa teda už dávnejšie spomínané projekty?

Určite si pamätáte, najdiskutovanejším X-Men filmom bol Gambit. Ten mal toľko problémov, že sa pomaly ani nedali spočítať. No a síce sme si mysleli, že tie sú už zažehnané, vyzerá to na presný opak. Gambit nedostal zelenú a stále figuruje ako „pracuje sa na tom“ projekt. Rovnako to platí aj s filmom o X-Force. Namiesto týchto sme ale dostali 3 filmy, ktoré dokonca výjdu v rovnakom roku! Poďme teda na ne!

New Mutants (13.4. 2018)

Prvým filmom sa teda stala adaptácia komiksu o nových mutantoch. Vyzerá to tak, že tento film by mal figurovať ako „tretí reboot“. Objaví sa v ňom veľa (filmovým fanúšikom) neznámych mutantov. Jediný, ktorého sme už videli bude Proffesor X, teda Charles Xavier (James McAvoy). No a k tým novým mutantom. Svoj debut si urobia: Magik, Wolfsbane, Mirage, Cannonball, Sunspot, Warlock, Lockheed a Demon Bear. Tak ako vám, ani mne tieto mená nič nehovoria. Snáď sa ich teda štúdiu podarí presadiť úspešne.

New Mutants v komiksoch
New Mutants v komiksoch; Zdroj: screenrant.com

Deadpool 2 (1.6. 2018)

Jediný film, ktorý bol 100% potvrdený už pri vydaní prvého dielu. Prekvapilo by nás, ak by Deadpool 2 na tomto zozname nefiguroval. O čo vo filme pôjde? Nevie sa presne, no s potvrdením Cablea (Josha Brolina) by sme sa mali dočkať cestovania v čase. S režisérom Davidom Leichom by teda malo ísť o riadne našlapané pokračovanie.

Deadpool si svoje pokračovanie užije s dlhoročným komiksovým parťákom Cableom
Deadpool si svoje pokračovanie užije s dlhoročným komiksovým parťákom Cableom; Zdroj: screenrant.com

Dark Phoenix (2.11. 2018)

Posledným ohláseným filmom sa stáva pokračovanie X-Men: Apocalypse, Dark Phoenix. Jediné prekvapenie prichádza v tom, že film nemá v názve „X-Men“. Časová os bola zreštartovaná, takže Dark Phoenix sa môže pokúsiť urobiť príbeh Jean Grey konečne poriadne. Očakávame, že sa vrátia všetci herci mladej X-Men ságy. Síce som Apocalypse bral ako skvelé ukončenie mladých hrdinov, diváci so mnou nesúhlasili. Tunak dostávajú hrdinovia druhú šancu. Snáď sa im to teda konečne podarí.

Jean Grey sa nám v pokračovaní X-Men: Apocalypse ukáže v jej pravom svetle!
Jean Grey sa nám v pokračovaní X-Men: Apocalypse ukáže v jej pravom svetle!; Zdroj: comicbookmovie.com

To by bolo všetko. Určite je zvláštne, že Fox ohlásilo filmy iba na jeden rok. Žeby to znamenal potenciálny koniec celej série? Uvidíme, záležať bude na úspechu týchto filmov. Či sa svojho debutu dočkajú aj Gambit s X-Force opäť netušíme. Držíme teda Foxu palce. Tu uvidíme, či ponechanie si práv na X-Men postavy pred Marvelom malo zmysel. Ak filmy neuspejú, určite budeme svedkami návratu postáv tam kam patria.

Tešíte sa na nové X-Men filmy? Ktorý z nich bude podľa vás najlepší? Vaše názory nám píšte do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -