Xbox Scarlett je supervýkonné monštrum, ktoré navždy mení hranie na konzolách – E3 2019

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Hovoril vám niekto v nedávnej dobe, že hranie na konzolách pomaly umiera? Potom asi nevidel Xbox Scarlett. Microsoft sa na E3 2019 poriadne predviedol a pridal sa ku ďalším, ktorí už stihli predstaviť vzrušujúce novinky. Po Xbox One z roku 2013 a miernej refresh verzii Xbox One X totižto prichádza nová generácia konzoly. Čo všetko zatiaľ vieme o dátume vydania Xbox Scarlett, cene či hardvérových špecifikáciách?

xbox one
Zdroj: tomshardware.com

Microsoft predstavuje Xbox Scarlett

Na začiatok jedna pripomienka: Xbox Scarlett nie je názov špecifickej konzole, ale pomenovanie pre projekt, z ktorého konzole vzídu. Presne tak, konzole. Ako totižto odhalil Phil Spencer, Microsoft tvorí „ďalšie Xbox konzoly, pričom opäť prinesieme náš sľub a nastavíme latku pre hranie hier.“

Táto veta presne opisuje to, čo bolo očividným zámerom pri vývoji novej generácie Xboxu. Spoločnosť totiž chce prísť s čo najsilnejšou a najvýkonnejšou konzolou. Popri tom však uvidíme skromnejšiu a lacnejšiu verziu. Takto tieto zariadenia opisuje správa z portálu Thurrott:

 • Anaconda ($500) – Výkonný a nadupaný konkurent PlayStation 5
 • Lockhart ($250) – Budgetová verzia, ktorá sa spolieha na výkon z Microsoft XCloud
xbox elite ovládač xbox scarlett
Zdroj: xboxer.sk

Tieto nové konzoly by mali vyjsť najskôr na jeseň 2020. Plány sa však vždy môžu meniť. Skorší dátum vydania by sme ale čakať nemali – jedinou možnosťou je, že sa ešte viac posunie. Predpokladáme, že konzoly projektu Xbox Scarlett (Anaconda a Lockhart) vyjdú v rovnakom časovom okne ako PS5.

Dostupné sú aj technické špecifikácie, ktoré sú nasledovné:

 • Xbox Anaconda:

  CPU: 8 jadier
  GPU: 12+ teraflopov
  RAM: 16 GB (GDDR6)
  Pamäť: 1 TB SSD

 • Xbox Lockhart:

  CPU: 8 jadier
  GPU: 4+ teraflopov
  RAM: 12 GB (GDDR6)
  Pamäť: 1 TB SSD

xbox scarlett microsoft e3
Zdroj: blog.bestbuy.ca

Novinky sú to celkom vzrušujúce, pričom už teraz sa nevieme dočkať ďalších informácií. Ja osobne som taktiež zvedavý, či sú Anaconda a Lockhart len pracovné názvy a finálne konzoly sa budú volať inak.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Ako na vás zapôsobili novinky ohľadom projektu Xbox Scarlett, z ktorého vzídu dve nové konzoly? Ktorá sa vám pozdáva viac a prečo? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: techradar.com, ign.com, gamespot.com, thurrott.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -