HryVýber šéfredaktora

Xbox Scarlett je supervýkonné monštrum, ktoré navždy mení hranie na konzolách – E3 2019

Hovoril vám niekto v nedávnej dobe, že hranie na konzolách pomaly umiera? Potom asi nevidel Xbox Scarlett. Microsoft sa na E3 2019 poriadne predviedol a pridal sa ku ďalším, ktorí už stihli predstaviť vzrušujúce novinky. Po Xbox One z roku 2013 a miernej refresh verzii Xbox One X totižto prichádza nová generácia konzoly. Čo všetko zatiaľ vieme o dátume vydania Xbox Scarlett, cene či hardvérových špecifikáciách?

xbox one

Zdroj: tomshardware.com

Microsoft predstavuje Xbox Scarlett

Na začiatok jedna pripomienka: Xbox Scarlett nie je názov špecifickej konzole, ale pomenovanie pre projekt, z ktorého konzole vzídu. Presne tak, konzole. Ako totižto odhalil Phil Spencer, Microsoft tvorí “ďalšie Xbox konzoly, pričom opäť prinesieme náš sľub a nastavíme latku pre hranie hier.”

Táto veta presne opisuje to, čo bolo očividným zámerom pri vývoji novej generácie Xboxu. Spoločnosť totiž chce prísť s čo najsilnejšou a najvýkonnejšou konzolou. Popri tom však uvidíme skromnejšiu a lacnejšiu verziu. Takto tieto zariadenia opisuje správa z portálu Thurrott:

 • Anaconda ($500) – Výkonný a nadupaný konkurent PlayStation 5
 • Lockhart ($250) – Budgetová verzia, ktorá sa spolieha na výkon z Microsoft XCloud
xbox elite ovládač xbox scarlett

Zdroj: xboxer.sk

Tieto nové konzoly by mali vyjsť najskôr na jeseň 2020. Plány sa však vždy môžu meniť. Skorší dátum vydania by sme ale čakať nemali – jedinou možnosťou je, že sa ešte viac posunie. Predpokladáme, že konzoly projektu Xbox Scarlett (Anaconda a Lockhart) vyjdú v rovnakom časovom okne ako PS5.

Dostupné sú aj technické špecifikácie, ktoré sú nasledovné:

 • Xbox Anaconda:

  CPU: 8 jadier
  GPU: 12+ teraflopov
  RAM: 16 GB (GDDR6)
  Pamäť: 1 TB SSD

 • Xbox Lockhart:

  CPU: 8 jadier
  GPU: 4+ teraflopov
  RAM: 12 GB (GDDR6)
  Pamäť: 1 TB SSD

xbox scarlett microsoft e3

Zdroj: blog.bestbuy.ca

Novinky sú to celkom vzrušujúce, pričom už teraz sa nevieme dočkať ďalších informácií. Ja osobne som taktiež zvedavý, či sú Anaconda a Lockhart len pracovné názvy a finálne konzoly sa budú volať inak.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Ako na vás zapôsobili novinky ohľadom projektu Xbox Scarlett, z ktorého vzídu dve nové konzoly? Ktorá sa vám pozdáva viac a prečo? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: techradar.com, ign.com, gamespot.com, thurrott.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Hry

  Hra The Last of Us Part II je kvôli epidémii odložená na neurčito. Dočkáme sa ešte vôbec vydania?

  Hry

  Prvý krátky teaser na hru Grand Theft Auto 6 odhaľuje zasadenie vo Vice City

  Hry

  Nové informácie o GTA 6: Zrejme poznáme prvú postavu a vydanie nemusí byť vôbec ďaleko

  Hry

  TOP 5 najočakávanejších zombie hier roku 2020

  Pridaj komentár