Kompletná ťahová akcia XCOM 2 prichádza na Nintendo Switch

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Poctiví stratégovia a majitelia Nintenda Switch sa môžu pripraviť na futuristický XCOM 2

Séria XCOM je fanúšikom ťahových akcií notoricky známa. Jej terajší autori z Firaxis Games si zakladajú na trochu odlišnom prístupe k boju s mimozemskými rasami a namiesto divokého stláčania ľavého tlačidla myši od hráčov chcú, aby premýšľali a tvorili vlastné taktiky. Prinášajú tak do akčnej hrateľnosti logický prvok, ktorý stimuluje k analýze prítomného bojiska a jeho využitiu vo svoj prospech.

Nintendo Switch patrí ku konzolám, ktoré nezriedka rozširujú svoje portfólio dostupných titulov o mnohé hry rôznych žánrov. Tie sa pritom dávnejšie objavili na osobných počítačoch, prípadne iných populárnych platformách.

Takýmto spôsobom sa na hybridnú konzolu dostal frenetický lov nacistov s názvom Wolfenstein II: The New Colossus, fantastické poľské RPGThe Witcher 3: Wild Hunt, prípadne skľučujúci survival horor Alien: Isolation. Najnovšie sa k zástupu pridá spomínané XCOM 2 Collection.

XCOM 2
Zdroj: Reddit.com

Firaxis Games a ich akcia pre náročných 

Niečo by ste o spomínanom titule mali vedieť, nejedná sa o jednoduchú záležitosť. Dobové recenzie chválili vysokú náročnosť, ktorá pramenila z toho, že ste si ako hráči museli každý krok dobre premyslieť a akékoľvek chybné rozhodnutie mohlo znamenať nechcenú porážku.

Na druhej strane však treba uznať, že ste si ešte väčšmi vychutnali poctivo získané víťazstvo, elimináciu nepriateľských jednotiek, prípadne splnenie konkrétnej úlohy. Podobné úkony nepôsobili ako samozrejmosť, ale ako krvopotne vydobytá odmena po krutom súboji, v ktorom vás protivníci svojou chytrosťou neraz prekvapili.

Oficiálne video na kanáli Nintenda konkrétne predstavuje všetko, čo od XCOM 2 Collection môžete očakávať. Stručne sa venuje hrateľnosti, príbehovému zasadeniu i súčastiam, ktoré priamo súvisia s umelou inteligenciou a protivníkmi.

Na margo ukážky ešte možno dodať, že grafický downgrade pre danú platformu je evidentný, avšak na malej obrazovke to bude podstatne lepšie. Koniec koncov, i Switch verzia tretieho Zaklínača pôsobí na veľkej televízii ako rozmazaná maľba, kde len ťažko nájdete rozdiel medzi topivcom a rytierom.

XCOM 2
Zdroj: nintendosoup.com

Nakoniec sa dozvedáme oficiálny dátum vydania. Ten je stanovený na 29. mája 2020 a nezdá sa, že bude krutá ťahová akcia odložená. Ostatne, v takom prípade by ani nemalo zmysel dvojminútovú ukážku vydávať na svetlo sveta. Preto môžeme bezproblémovo s týmto dátumom počítať a zapísať si ho do kalendára.

Tešíte sa, že výborne hodnotený XCOM 2 prichádza so svojou ťahovou hrateľnosťou na Nintendo Switch? Alebo vás podobné žánrové tituly, ktoré odmeňujú analytických a premýšľajúcich hráčov intenzívnym pocitom z boja príliš nebavia? Pokojne nám dajte vedieť prostredníctvom dostupných komentárov. 

Zdroj: YouTube.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -