Čína do konca roka 2020 prestane vyrábať 4G smartfóny. Na trh chcú uviesť 6G a satelitný internet

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Technologicky najrýchlejšie rozvíjajúca sa krajina sveta chce opäť inovovať. Čína, z ktorej pochádzajú aj výrobcovia smartfónov Xiaomi a Redmi, plánuje do konca roka používať len 5G. A podľa najnovších informácií, Xiaomi už pracuje na predvýskume 6G spolu s vývojom satelitného internetu.

Spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Lei Jun bol nedávno pri jednom z briefingov požiadaný odhaliť aspoň kúsok z jeho budúcich plánov. Nezabudol spomenúť ani ťažkosti, ktorým musia čeliť v dôsledku stále šíriacej sa pandémie nového koronavírusu.

Xiaomi sa sústreďuje na vývoj 6G siete

Lei Jun tvrdí, že 5G spôsobí priemyselnú revolúciu v aplikáciách – konferenčné videohovory v 4K/8K, streamovanie hier a auto-pilot. Aj z toho dôvodu sa spoločnosť Xiaomi rozhodla na trh uviesť 5G handsety, vďaka ktorým zjednodušia adaptáciu novej technológie.

Xiaomi 6G
Zdroj: gizchina.it

Prepuknutie koronavírusu v Číne bohužiaľ veľmi vážne ovplyvnilo dodávateľský reťazec spoločnosti a väčšina 5G zariadení musela ostať v skladoch. To však nespôsobilo až tak vážne finančné problémy a Xiaomi svojim továrňam prispelo čiastkou 250 miliónov juanov (31,8 milión eur) s cieľom podporiť výrobu 5G smartfónov.

4G je v Číne minulosťou

Na západe krajiny nájdeme len čínsky vidiek, kde by sme miestami technológie hľadali len márne. Ľudia tam žijú jednoduchým životným štýlom, zatiaľ čo východ je na svojom vzostupe. Historická Čína do niekoľkých rokov zanikne a nahradí ju technologická veľmoc.

To isté si pravdepodobne myslí aj USA, ktoré si začalo uvedomovať silu najľudnatejšej krajiny sveta. A vyzerá to tak, že všetky vládne zákazy smerované čínskym spoločnostiam budú mať v koncovom hľadisku horší dopad pre USA. Prečo?

cina sanghaj
Zdroj: exilva.com

Predstavte si situáciu, v ktorej ste odkázaní sami na seba. To vás prinúti rozmýšľať viac a efektívnejšie ako vtedy, keď sa môžete spoľahnúť na niekoho iného. Čínske spoločnosti si tak začnú všetko robiť samé a spoluprácu s americkými firmami ako Google už nebudú potrebovať.

Do konca roka 2020 chce Xiaomi zastaviť výrobu 4G smartfónov a nahradiť ich 5G zariadeniami. Na technologickom projekte budú úzko spolupracovať s čínskou vládou. Okrem toho začali budovať nové bezpečnostné systémy, ktoré by pomohli krajinu varovať včas pred katastrofami. Ako dlho im to bude trvať nevieme, ale o všetkom vás budeme informovať.

Čo hovoríte na spoločnosť Xiaomi, ktorá začala predvýskum 6G? O vaše názory sa s nami nezabudnite podeliť v sekcii komentárov.

Zdroj: gizmochina.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -