Xiaomi vylepšuje pamäť. Ich nové smartfóny zo série Mi MIX budú mať viac GB RAM ako váš počítač

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Vďaka tomu, že sú smartfóny dnešnej generácie každým dňom výkonnejšie, sa každá jedna spoločnosť snaží posúvať hranice o niečo vyššie. Na zozname nechýba ani Xiaomi a pri ich kúskoch nás čaká lepšia konfigurácie pamäte. Na rad totiž prichádzajú nové smartfóny, ktoré budú vo svojom vnútri skrývať až 16 GB RAM.

Informácia sa k nám doniesla až zo vzdialenej Číny a na domácom trhu by sa už čoskoro mohol objaviť nový vlajkový model zo série Mi MIX.

Xiaomi 16 GB RAM
Zdroj: gizmochina.com

Majú vôbec Xiaomi smartfóny s 16 GB RAM zmysel?

Budem úprimný a skúste sa nad tým zamyslieť sami. Je podľa vás 16 GB RAM v mobilnom zariadení potrebná? Z mojej strany asi toľko, že takéto niečo je úplne zbytočné. Spoločnosť Xiaomi by sa mala radšej zamerať na optimalizáciu hardvéru a nie pridávať takéto „lacné triky“.

No môj názor danú situáciu nijako neovplyvní a nám neostáva nič iné ako si počkať, v ktorom Xiaomi smartfóne nás prekvapí špecifikácia so 16 GB RAM.

Xiaomi Mi MIX
Zdroj: phonandroid.com

Čo všetko vieme o novom Xiaomi Mi MIX?

Budúcnosť čínskej značky je v rukách smartfónu Mi MIX, ktorého dizajn môžeme prirovnať k modelu Mi MIX Alpha. Poháňaný bude procesorom Qualcomm Snapdragon 865 a ako tomu už je v Číne zvykom, nechýba ani podpora 5G.

Smartfón by mal byť už v procese výroby, čo nám potvrdila aj zástupkyňa generálneho riaditeľa pre marketing Xiao Zang. Či si však môžeme spájať pripravovaný Mi MIX so 16 GB RAM je zatiaľ otázne. Spoločnosť nám zatiaľ nič nepotvrdila, ale ak chcú zaviesť novinku s ich nadchádzajúcim smartfónom, vylepšená pamäť príde zarovno nového vlajkového modelu.

Zatiaľ čo Xiaomi pracuje na 16 GB RAM, niektoré smartfóny už takéto špecifikácie zahŕňajú. Príkladom tomu je aj vlajkový herný model Red Magic 5G od spoločnosti Nubia. Do úzkeho zoznamu sa taktiež pridal aj Samsung Galaxy S20 Ultra v najvyššej špecifikácii.

Čo hovoríte na pripravované smartfóny od Xiaomi, v ktorých by sme mali nájsť 16 GB RAM? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov. 

Zdroj: gizmochina.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -