Na slovenský herný trh vstupuje známy hráč. Herný obchod GameExpres.sk sa mení na Xzone.sk

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Po 20 rokoch v Českej republike postúpil herný obchod Xzone na nový level. V júli 2021 spúšťa slovenskú verziu obchodu Xzone.sk.

Spoločnosť Xzone s.r.o., prevádzkujúca online obchody www.xzone.cz a na Slovensku cez firmu Xzone SK s.r.o. www.gameexpres.sk + fyzické predajne vo väčších mestách po ČR, spúšťa slovenskú verziu obchodu pod názvom Xzone.sk.

www.xzone.sk nahrádza zavedený online obchod www.gameexpres.sk, ktorý na slovenskom hernom trhu pôsobil úspešne už od roku 2004. Spoločnosť Xzone SK s.r.o. bola prevádzkovateľom obchodu od roku 2015, kedy došlo k spoločnej fúzii s Expres Stores SK, s.r.o..

Spustenie slovenských stránok www.xzone.sk je dlhodobo plánované prepojenie so spoločnosťou v ČR, ktoré zákazníkom na Slovensku prinesie modernejšie nákupné prostredie, širší sortiment produktov, zľavové kredity a ďalšie zákaznícke benefity, známe z českej mutácie eshopu.

Obchod Xzone už niekoľko rokov nie je len predajcom videohier, ale veľkou mierou vstúpil do sortimentu merchandise – doplnkov pre fanúšikov hier, televíznych seriálov a filmov, ktoré majú podobu napríklad tričiek, figúrok, kníh a ďalších predmetov. Tieto predmety Xzone produkuje aj pod vlastnou hlavičkou. A to v podobe knižných artbookov, fyzických balení českých hier „Xzone Edice“ alebo predmetov „Xzone Originals“.

Vstupom na nový herný trh plánuje Xzone rozšíriť tieto svoje aktivity aj na Slovensko. Spolumajiteľ firmy Martin Schovanec k tomu dodal:

„Aktuálne je na Slovensku najmenej 55 aktívnych vývojárskych firiem, ktoré pracujú na krásnych hrách s veľkým potenciálom. V Xzone to dlho sledujeme a s niektorými vývojármi sme už v užšom kontakte. Aj to bol jeden z dôvodov nášho plnohodnotného vstupu na slovenský herný trh.“

Zdroj: Martin Schovanec / Xzone s.r.o.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -