Gameri a cosplayeri, tešte sa! Čo nás čaká na Y-Games 2018 už tento víkend?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Y-Games 2018 už tento víkend!

Príďte si spolu s nami užiť víkend plný zábavy, hier, technológií, cosplay a súťaží! 1. – 3. júna si nerobte žiadne iné plány. V Refinery Gallery Bratislava sa uskutoční najväčšia herno-technologická akcia na Slovensku – e-sport turnaj Y-Games 2018. Spolu s cosplay a fanart festivalom Y-Con a technologickou výstavou Y-Tech Expo sa môžete tešiť na úplne nový level tohto populárneho komunitného podujatia!

herný turnaj y-games
Zdroj: y-games.sk

Všetko, na čo sa môžete tešiť

Tešiť sa môžete na doteraz najväčšiu free-to-play zónu na Y-Games – 60+ herných počítačov a notebookov, 20+ free-to-play mobilných zariadení, 35+ herných konzol, 10+ zariadení na virtuálnu realitu, retroherňa, Just Dance a mnohé iné. Môžete si tak vyskúšať nové hry, zabaviť sa s priateľmi či vyzvať na súboj ostatných návštevníkov. Organizátori nezabudli ani na nadšencov herných technológií. Svoje novinky v stánkoch predstaví viac ako 20 prestížnych vystavovateľov z tejto oblasti.

Okrem skvelých technológií na návštevníkov čaká napínavý herný turnaj, ktorý budú môcť sledovať na niektorom z troch pódií priamo na mieste a podporovať tak svoj obľúbený tím. Na záver herných dní si diváci budú môcť užiť naše vlastné večerné Rewind kino či zaskočiť na oficiálnu afterpárty.

herný turnaj y-games
Zdroj: y-games.sk/

Cosplay fanúšikovia si prídu na svoje

Tento rok prichádza Y-Games so samostatnou časťou Y-Con, ktorá je venovaná cosplay, fanart, tvorivým dielniam a prednáškam. Po prvýkrát sa predstaví až 5-členná prestížna porota Cosplay súťaže, ktorú tvoria také zvučné mená ako Calssara (Nemecko), Ori (Srbsko), Lux (Rakúsko), Shappi (Poľsko) a Okkido (Maďarsko). Prehliadka tých najlepších (nielen) herných kostýmov vyvrcholí v sobotňajšom finále Cosplay súťaže!

Počas festivalu Y-Con môžete navštíviť aj niektorú zo zaujímavých prednášok, či sa dokonca naučiť tvoriť skvelé veci počas workshopov. Pokiaľ milujete výtvarné umenie, určite zavítajte do „Uličky umelcov,“ v rámci ktorej môžete obdivovať rôzne diela či hlasovať za váš obľúbený výtvor v súťaži Fanart Challenge. Táto novinka na podujatí prinesie súboj umelcov v tvorbe fanart diela priamo na mieste. Do programu Y-Games 2018 taktiež pribudli aj zaujímavé vonkajšie aktivity – šmykľavé schody, mnohé súťaže či tombola o hodnotné ceny.

herný turnaj y-games
Zdroj: y-games.sk

Vstupenky si môžete zakúpiť tu. Dúfame, že tento víkend vás na akcii Y-Games 2018 stretneme. My tam totižto budeme od začiatku až do konca, pričom stretnúť sa s nami budete môcť v našom vlastnom Rewind kine! O tom sa už čoskoro dozviete viac na našich sociálnych sieťach.

ZDROJts

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -