Yondu je síce mŕtvy, ale herec Michael Rooker by si rád zahral inú komiksovú postavu v MCU

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Na úspešných filmových franšízach je najlepšie to, že ak sa fanúšikom zapáči niektorá z postáv, tvorcovia nám jednoducho ukážu jej podrobnejší príbeh. Jednou z takýchto postáv je aj Yondu zo Strážcov Galaxie, ktorého si zahral Michael Rooker.

Ten sa síce ukázal len v dvoch filmoch, ale Yondu bol aj tak veľmi dôležitou súčasťou dejovej línie. Smrť ho však nakoniec neobišla a režisér James Gunn si pre modrého kapitána Ravagerov pripravil epickú smrť.

Michael Rooker Yondu vymazané scény z filmu doctor strange
Zdroj: wallpapersite.com

Yondu je minulosť, ale Michael Rooker chce viac

Ak by sme sa vrátili v čase, Yondu žil v spoločnosti vesmírnych pirátov, ktorým sa podarilo zo Zeme uniesť Petera Quilla (Chris Pratt)Hlavnú postavu filmov Strážcovia Galaxie vychoval ako jedného zo svojich, ale Star-Lord sa postupom času od skupiny odčlení.

Yondu sa neskôr mení a z kapitána pirátov sa v priebehu prvého filmu stáva záporný hrdina. Vývoj tejto postavy je naozaj zaujímavé sledovať, pretože zo zlého kriminálnika sa stáva hlavný spojenec. Jeho „otcovské puto“ ku Quillovi nakoniec zvíťazilo, čo ho prinútilo obetovať svoj vlastný život, aby zachránil všetkých zo skupiny strážcov. Takto sa na margo svojej filmovej smrti vyjadril Michael Rooker:

„V žiadnom prípade nebude Yondu oživený. Moja postava je mŕtva. Ale zahral by som si niečo iné, nevadilo by mi to. Yondu mal skvelý príbeh, jeden z najlepších v MCU.“

Michael Rooker James Gunn Yondu
Zdroj: hollywoodreporter.com

Oživí James Gunn jeho postavu?

Otázka, na ktorú je jednoduchá odpoveď. V jednom z rozhovorov s tvorcom filmu sme sa dozvedeli, že takýto scenár sa nekoná. Smrť vo filme má vždy svoje následky a návrat tejto postavy by vraj bolo pre Yondu ponižujúce.

Režisér taktiež poznamenal, že niekedy nie je dobrý nápad vzkriesiť to, čo je mŕtve. Treba im dať vo veľa prípadoch pauzu a jedného dňa, ak si to situácia vyžaduje, urobiť vlastný sólový film. K presvedčeniu nepomohlo ani stanovisko fanúšikov, ktorí by si jeho návrat priali podobným spôsobom, ako sa to podarilo aj Lokimu.

Ako to teda dopadne? Podľa všetkého sa Yondu nevráti, ale herec by si vraj veľmi rád skúsil inú postavu. A ak to vedel zvládnuť aj Josh Brolin, ktorého v Marvel poznáme ako Thanosa a Cablea, mohol by Michael Rooker pokračovať v jeho stopách? To už necháme na samotných tvorcov.

Je podľa vás Michael Rooker dobrým variantom a vedeli by ste si ho predstaviť v podobnej postave ako bol Yondu v inom MCU projekte? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov. 

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -