YouTube má veľký problém a tvorcom už dochádza trpezlivosť

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Streamovací gigant YouTube má vážny problém

Vyzerá to tak, že YouTube má poslednou dobou jeden problém prevažujúci všetky ostatné. Podobne ako sociálne siete, aj streamovacia platforma bojuje so spamom.

Tvorcovia videí, ako napr. Linus Tech Tips, Jacksepticeye či MKBHD sa sťažujú na zhoršujúcu sa situáciu v komentároch pod ich videami. Na videu s miliónmi zhliadnutí sa často objavujú desaťtisíce komentárov od botov, ktoré návštevníkov platformy lákajú, aby klikli na nezabezpečené odkazy. Tam sa im potom snažia niečo predať, nainštalovať im vírus či akokoľvek oklamať a zmanipulovať.

Len v štvrtom štvrťroku 2021 platforma spod svojich videí odstránila 950 miliónov spamových komentárov. Drvivá väčšina z nich bola označená ako spam za pomoci umelej inteligencie a automatických systémov na detekciu spamu. Zdá sa však, že to nestačí.

Svetielko nádeje pre tvorcov prichádza v novom experimentálnom nastavení. To im po novom dovolí zvýšiť „prísnosť“ automatického systému na detekciu spamu, čo by mohlo mať za dôsledok úplne vyriešenie tohto problému.

Ostáva otázkou, či to bude fungovať. Ak áno, čo ak spammeri a ich boti nájdu spôsoby, ako tento systém obísť? A čo ak bude detekcia príliš prísna, až natoľko, že bude blokovať skutočné komentáre od ozajstných ľudí? Uvidíme, ako sa to vyvinie a dúfame, že zozbierané dáta pomôžu platforme k víťazstvu nad spamom.

Zdroj: The Verge

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -