Pokazili YouTube otrasnou aktualizáciou. Rozzúrený internet si nedáva servítku pred ústa

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Nový dizajn YouTube rozzúril internet

Google občas v svojich aplikáciách vykoná zmenu, ktorú používatelia spočiatku veľmi neprijmú. Necelého pol roka dozadu softvérový gigant napríklad upravil vzhľad Google Máp, podľa väčšiny ľudí k horšiemu. Podobná situácia teraz hrozí aj milovanej video platforme YouTube. Na internete sa totiž začali objavovať prvé fotografie dizajnových zmien, ktoré Google testuje. Upozornil na nich portál Android Authority.

Požívatelia na sociálnych sieťach X (predtým Twitter) a Threads začali zdieľať nový testovací dizajn YouTube. Ako to, že ho zatiaľ nevidia všetci? A uvidia ho vôbec všetci?

Zmeny vidia len vybraní používatelia

Softvéroví vývojári pred každou uskutočnenou zmenou v svojich aplikáciách dôsledne testujú aktualizácie na vybranom počte používateľov. Firmy ako Google alebo napríklad aj Meta (Facebook, Instagram) a iné si vyberú isté percento ľudí, ktorí používajú ich platformy a sprístupnia zmeny len im. Následne pomocou analytických nástrojov vstavaných do aplikácie, ale aj komunitných reakcií, sledujú názory používateľov na testované zmeny.

Najnovší test spočíva vo významnej zmene usporiadania prvkov na počítačovej verzii YouTube. Google sa pohráva s myšlienkou, že odporúčané videá bude zobrazovať hneď pod videom, a údaje o kanáli a komentáre zobrazí v pravom bočnom paneli. V podstate tieto dve sekcie len vymenil.

Používatelia na nič nečakali a na internete začali kritizovať toto používateľské rozhranie. Jeden komentujúci dokonca tvrdí, že „toto je jedna z najhorších aktualizácií UI (user interface – používateľské rozhranie) YouTube, akú som kedy videl.“ Súhlasíte?

Teoreticky dáva logiku

Na prvý pohľad sa môže zdať dizajn zvláštny, môže to však byť len kvôli sile zvyku. V skutočnosti takéto usporiadanie prvkov na stránke dáva logiku, dovolí vám totiž počas sledovania videa čítať komentáre k danému videu.

Ak sa vám navrhovaná zmena aj napriek tomu nepozdáva, nemusíte zúfať. Nič nie je finálne a ako hovorí samotný YouTube, ide len o „experiment.“ Vývojári pritom „často testujú nové vychytávky,“ dopĺňa platforma vo vyjadrení. Následne zbierajú používateľské dáta, sledujú názory a až potom sa rozhodnú, či aktualizáciu vydať pre širokú verejnosť.

Čo si o testovanom dizajne myslíte vy? Páči sa vám, že by ste vďaka nemu mohli čítať komentáre počas sledovania videa? Alebo vám aktuálne rozvrhnutie prvkov na stránke YouTube vyhovuje? Napíšte nám vaše názory do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -