OstatnéYouTube

YouTube má po 5 rokoch nové najnenávidenejšie video na svete! Koľko ľudí dalo “palec dole”?

Zoznam youtubových videí, ktorými diváci absolútne opovrhovali, je celkom pestrý. Mnohokrát túto nenávisť vyprovokovali nevinné vtipy, ktoré zaručili, že isté videá prekonali hranicu miliónov “palcov dole”. Každý dobre vie, že pomer ‘likes’ a ‘dislikes’ je na YouTube najdôležitejším merítkom toho, ako sa ľuďom páči. Rekord v minulých rokoch pokúšalo mnoho videí. Posledné roky však kraľovali Justin Bieber a jeho videoklip ku skladbe Baby.  V roku 2011 prekonal milión palcov dole, dnes ich má už takmer desaťnásobok. Dlhoročný titul však prekonalo nové najnenávidenejšie video YouTube! Ktoré sa ním stalo?

justin bieber baby

Zdroj: youtube.com

Najnenávidenejšie video na svete

Justin Bieber neudržal rekord navždy. Ešte v roku 2011 ho prekonala Rebecca Black a jej pieseň Friday. Bieber však titul znova prezval v roku 2013, odkedy ho bezkonkurenčne držal – až dodnes. Po 5 rokoch má YouTube nové najnenávidenejšie video! Ešte zaujímavejšie je však na tom to, že pochádza priamo od tvorcov najpopulárnejšej internetovej platformy na sledovanie videí. Komunita v plameňoch: čo nás k tomu doviedlo?

Najnenávidenejšie video na svete

Zdroj: ie.glbnews.com

Titul dnes (13. decembra) prevzalo video s názvom YouTube Rewind 2018: Everyone Controls Rewind. S našim portálom našťastie nijak nesúvisí. Pokiaľ neviete, o čo ide: spoločnosť každoročne vydá profesionálne natočené video, v ktorom zhrnie uplynulé udalosti roka a poďakuje tvorcom, ktorí pomáhajú platforme rásť. Čo však mal byť výtvor pre komunitu, sa zmenilo na korporačné peklo. YouTube Rewind 2018 len za týždeň prekonal hranicu 10 miliónov palcov dole, čím sa stal najnenávidenejším príspevkom na tejto stránke.

Dôvodov je viac, no takmer všetci sa zhodnú, že tým hlavným je prístup YouTube ako spoločnosti ku svojim používateľom – zákazníkom. Videoprojekt Rewind vždy slúžil ako zopár minút zábavy, v ktorých sa spoja naši najobľúbenejší tvorcovia. Posledné roky však ľudí štvala absencia kontroverznejších, no známejších youtuberov. Už druhý rok YouTube do videa nepozval svojho dlhoročne najúspešnejšieho tvorcu – PewDiePiea. Nielen jeho fanúšikovia už tak majú dosť toho, ako sa spoločnosť mení na korporáciu, ktorú nezaujímajú jej používatelia, ale to, ako “bezpečne” vyzerá u investorov.

YouTube Rewind 2018 si môžete pozrieť tu:

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=YbJOTdZBX1g]

 

Čo vravíte na samotné video? Okrem zväčšujúcej sa priekopy medzi YouTube a ich používateľmi a dôvodom počtu palcov dole je aj fakt, že produkcia samotná sa nezameriava na správne veci. Vo videu neboli spomenutí napríklad ani pozostalí ako Stan Lee, Steve Ditko, Stefán Karl Stefánsson a ďalší, ktorých internet miloval. Miesto toho dal YouTube priestor hollywoodskym hviezdam ako Will Smith či Stephen Colbert, ktorí s komunitou tejto platformy nemajú nič spoločné.

Zaslúži si podľa vás YouTube Rewind 2018 titul najnenávidenejšieho videa? Pomôže podľa vás 10 miliónov palcov dole k tomu, aby spoločnosť začala viac načúvať svojej komunite? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: wikipedia.org, youtube.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  OFFOstatné

  Microsoft predstavil novú konzolu Xbox Series X. Kedy si výkonné monštrum kúpime?

  Ostatné

  Ako dopadol Viedenský Comic Con 2019 a kedy organizátori chystajú ďalšie podujatie?

  OFFOstatné

  Skvelá zľava na konzolu PlayStation 4 a hry trvá už len pár dní

  OFFOstatné

  Veľký výpredaj: Získajte takmer 30 % zľavu na PlayStation 4 počas Black Friday

  1 Comment

  Pridaj komentár