Z čoho je vyrobený Thanosov meč a ako mohol zničiť štíť Captaina Americu?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Thanos v minuloročnom Infinity War vykonal presne to, čo chcel… Vyhladil polovicu všetkého života vo vesmíre. Nedokázali ho zastaviť ani najmocnejší hrdinovia Zeme, samotní Avengers. Tí ale ostali čestní svojmu menu a rozhodli sa pomstiť všetkých, ktorých Šialený Titán zabil. Ak ste už však Avengers: Endgame videli, viete, že to nebola ľahká úloha. Boj to pre nich bol naozaj ťažký, pričom Thanosov meč takmer zafarbila krv hrdinov. Všetko, samozrejme, dopadlo inak, no aj tak sa pýtame – ako je možné, že bol taký silný?

Pozor! Článok obsahuje spoilery ku filmu Avengers: Endgame.

Thanosov meč
Zdroj: me.ign.com

Z čoho je vyrobený Thanosov meč?

Naši obľúbení hrdinovia to dokázali! Z minulosti priniesli Kamene nekonečna a umiestnili ich do svojej vlastne Infinity Gauntlet, ktorú vyrobil Tony Stark. Na ruku si ju nasadil Profesor Hulk, ktorý v roku 2023 (5 rokov po Thanosovom lusknutí) vrátil k životu všetkých mŕtvych. V momente triumfu a konečnej pomsty však základňu Avengerov napadol Thanos z roku 2014, ktorý im pekne skomplikoval situáciu.

Hrdinovia sa ešte nestihli začať zamýšľať nad tým, či sa im podarilo všetkých oživiť, no už museli ísť bojovať s Thanosom. Ten celkom pokojne a sebavedomo čakal na Iron Mana, Captaina Americu a Thora, no ani táto trojica ho nedokázala ľahko zložiť. Útočili naňho zo všetkých strán a aj keď sa im podarilo zasadiť zopár úderov, každý pokus o útok odrazil svojou novou zbraňou. Jeho meč zastavil aj samotný Mjolnir v rukách Captaina či Stormbreaker v rukách Thora. Ako je to možné?

Mohlo by vás zaujímať: Ako Avengers: Endgame navždy zmenil MCU?

ako skončí avengers: endgame
Zdroj: popsugar.com, uhdpaper.com

Materiál silnejší ako Vibranium

Odraziť útoky je jedna vec, keď však Thanos svojím mečom sám švihol, to už bolo o niečom inom. Len pár údermi sa mu podarilo prakticky zničiť Captainov ikonický štít. Ten je vyrobený z materiálu pochádzajúceho z Wakandy, o ktorom sa hovorí, že je najsilnejší na Zemi. Ako sa však ukazuje, vo vesmíre sú aj omnoho silnejšie kovy ako Vibranium.

S najväčšou pravdepodobnosťou je Thanosov meč vyrobený z materiálu menom Uru. Pokiaľ neviete, ide o rovnaký materiál, ktorý používali škriatkovia na Nidavellire. Tam boli, okrem toho, vyrobené aj zbrane Mjolnir a Stormbreaker, či dokonca samotná Infinity Gauntlet. Všetky tieto predmety sú teda z Uru, čo je kov, ktorý prekonáva aj samotné Vibranium. Tak dokázal Thanos zničiť Captainov štít, no nezvládol zlomiť alebo poškodiť Thorove zbrane.

Avengers: Endgame
Zdroj: esquire.com

Sme zvedaví, či sa k tomuto galaktickému materiálu v budúcnosti dostanú aj superhrdinovia zo zeme. Pravdepodobne ho ale budú potrebovať, keďže onedlho sa postavia novým, ešte mocnejším nepriateľom.

Tiež sa vám pri blízkom boji medzi Iron Manom, Captainom Americom, Thorom a Thanosom takmer zastavilo srdce? Ako ste reagovali na moment, kedy Šialený Titán zničil Capov ikonický štít? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: reddit.com, quora.com, mcu.fandom.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -