Z Máp Google onedlho zmizne ďalšia funkcia. Fungovala 6 rokov

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Mapy Google odstraňujú ďalšiu funkciu

Aj napriek veľkému výberu na App Store a Google Play sa Mapy Google držia ako jedna z najobľúbenejších navigačných aplikácií na svete. Dokonca aj na iPhonoch, ktoré majú vlastné natívne Apple Mapy, sú Mapy Google najsťahovanejšou navigačnou aplikáciou na App Store. Aby si apka toto prvenstvo zachovala musí sa neustále vylepšovať. S tým prichádzajú nové funkcie, ktoré ľudia vyžadujú, no taktiež odstraňovanie málo využívaných funkcií.

Google sa tentoraz podľa informácií Android Central rozhodol odstrániť funkciu, ktorá používateľom umožňuje sledovať firmy a miesta v okolí, ktoré ich zaujali. Odhalili to nahliadnutím do kódu verzie Google Maps v11.134.0103 beta, kde sa nachádza nasledovná fráza:

„Od januára 2025 nebudete môcť vidieť sledované miesta v Mapách. Svoje sledované miesta si môžete z Máp stiahnuť v sekcii ‚Takeout now‘.“

apple google mapy
Zdroj: Unsplash, Apple, Google

Končí po 6 rokoch

Funkciu Followed Places (sledované miesta) Google predstavil v roku 2018. Vtedy ju označovali ako skvelý spôsob získavať aktuality od blízkych miest a firiem, ako napríklad informácie o podujatiach, špeciálnych ponukách a podobne.

V profiloch firiem a pri kliknutí na definované miesto v Mapách Google mal používateľ možnosť kliknúť na tlačidlo „+ Follow“ (sledovať). Následne v sekcii For You (pre vás) dostávali správy a aktuality ohľadom tejto lokality.

Aj keď vo vyššie spomínanom kóde sa píše o ukončení funkcie v januári 2025, Google už dnes započal isté kroky k jej odstráneniu. Niektorým používateľom už z aplikácie úplne zmizlo tlačidlo pre sledovanie – sledovanie dokážu iba zrušiť.

Ako píšeme na samotnom začiatku článku, pre úspech aplikácie je rovnako dôležité ako čo v nej je aj to, čo v nej nie je. Google sa snaží svoje Mapy odľahčiť, čo dáva logiku. Tento krok totiž nasvedčuje, že samotnú funkciu ľudia veľmi nevyužívali a zbytočne zavadzala, respektíve odvádzala pozornosť od tých dôležitejších funkcií.

Využívali ste niekedy túto funkciu? Bude vám chýbať, alebo podľa vás v aplikácii len zavadzala? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -