Zabudnite na Matrix. Toto je pokračovanie, ktoré chce Keanu Reeves po 30 rokoch spraviť

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Keanu Reeves by chcel spraviť lakavé pokračovanie

Keanu Reeves po úspechu značky John Wick naštartovanej už pred 10 rokmi zažíva éru veľkých návratov. Zatiaľ síce nevieme, či ho uvidíme v piatom, už potvrdenom Matrixe, on sám sa však vyjadril, že by videl reálne návrat k inej značke. Na oslavu 30 výročia pôvodnej snímky prezradil, že by rád spravil film Nebezpečná rýchlosť 3.

Prvý film prišiel ešte v roku 1994 a Reeves si tu zahral policajta Jacka Travena, ktorý sa snaží zastaviť nebezpečného teroristu (stvárňoval ho dnes už zosnulý Denis Hopper). Útočník nainštaloval bombu do autobusu, ktorý nemôže spomaliť pod 50 míľ za hodinu, inak exploduje. Jack sa spolu s pasažierkou Annie, ktorú hrala Sandra Bullock, snažia zachrániť cestujúcich a výbušninu zneškodniť.

keanu reeves sandra bullock nebezpečná rýchlosť
Zdroj: TMDB

Neslávne pokračovanie a oslava 30. výročia

Snímka si získala už svoj kultový status a napriek tomu, že niektoré scény nezostarli práve najlepšie, fanúšikovia sa k nemu pravidelne vracajú. Trochu iný prípad bolo pokračovanie z roku 1997 s podtitulom Zásah, ktoré sa odohrávalo na lodi. Reeves si v ňom nezahral, čo bola iba časť z negatívneho prijatia.

Znie to síce neuveriteľne, ale od originálu ubehli už celé tri dekády. Pri tejto príležitosti bol spravený špeciálny podcast a zároveň audio dokument priznáčne nazvaný 50 MPH. Obaja hlavní herci, aj pôvodný režisér sa rozprávali o často neľahkom nakrúcaní.

nebezpečná rýchlosť 2
Zdroj: TMDB

Obaja by bez problémov prikývli

Samozrejme však musela prísť aj otázka, ako by videli prípadné pokračovanie. Reeves odpovedal veľmi jednoznačne „viete ako, ak by sme to spravili, tak určite neuveriteľne dobre“. Následne si zavtipkovali o tom, že musia vymyslieť film, kým obaja nebudú na vozíkoch. Rozhovorili sa však o tom, že chémia pri prvom filme fungovala medzi nimi skvele, a tak by bola škoda znovu to nezúžitkovať.

Samozrejme prišla podmienka, že by musel byť príbeh dostatočne dobrý. Prvý film režíroval a napísal Graham Yost, pričom mu úpravy scenára robil dnes už slávny Joss Whedon. Dvojka vymenila tvorcov, čo sa negatívne podpísalo na kvalite. Prítomnosť Yosta v spomenutom podcaste však len jasne podčiarklo jeho záujem o návrat k filmu Nebezpečná rýchlosť 3.

film nebezpečná rýchlosť
Zdroj: Disney+

Debaty prebiehali, prekážky teraz nie sú

Následne herec a tvorca filmu prezradili, že túto myšlienku rozoberali už v novembri 2020. Vtedy si sľúbili, že sa pripraví príbeh a ďalší osud filmu bude podľa dostupnosti hercov. Lockdowny zrejme priebeh spomalili, teraz však vidíme, že sú obaja herci na palube.

Máte radi film Nebezpečná rýchlosť? Páčilo by sa vám keby vznikla tretia časť, v ktorej sa opäť stretnú Keanu Reeves a Sandra Bullock? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: screenrant.com; 50mphpodcast.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -