Začína krutý boj o moc nad Gothamom. Vyšiel trailer na seriál o kráľovi podsvetia

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nový trailer na seriál Penguin

Aktualizácia 20.06.2024: Dnes prináša služba Max nový trailer na seriál Penguin, očakávaný samostatný projekt vychádzajúci z filmu Batman. Teraz vidíme, že naň nadväzuje naozaj bezprosredne, keď bol Gotham zapotený kvôli Riddlerovmu plánu.

Predošlá pravá ruka mafiánskeho bosa, Oz Cobblepot však nazýva šialencom samotného netopiereho muža a chce vládnuť mestu namiesto neho.

Vo väzení navštívili Salvatore Maroniho, ktorému prišiel oznámiť, že preberá moc. To sa však nepáči rodine predošlého šéfa podsvetia, Carmina Falconeho. Obaja jeho potomkovia, dcéra aj syn, si chcú získať moc pre seba. Oz sa však nezastaví pred ničím a použije akúkoľvek metódu, aby impériu vládol práve on.

Ukážka zároveň potvrdzuje skôr ohlásený dátum vydania – seriálu sa dočkáme počas septembra.

Pôvodný článok

Fanúšikovia DC sveta, ale hlavne jeho pochmúrnych a temnejších súčastí napínavo očakávajú vydanie prvého samostatného príbehu vychádzajúceho z filmu Batman. Teraz sa vďaka samotnej streamovacej službe Max a ich oficiálnej stránke dozvedáme presnejší čas vydania. Seriál Penguin síce ešte nedostal konkrétny dátum, vieme však, v ktorom mesiaci na službu dorazí prvá epizóda.

Projekt má tesne nadväzovať na film Batman od Matta Reevesa z roku 2022, kde si temného rytiera zahral Robert Pattinson. Musel čeliť naraz niekoľkým nepriateľom, jedným z nich bol Oswald Cobblepot známy aj ako Penguin. Stvárnil ho na nespoznanie zamaskovaný Colin Farrell. Teraz si rolu zopakuje v samostatnom projekte.

the penguin
TMDB

Oz si moc vybojuje aj doslova

Na konci filmu bol zabitý mafiánsky boss Carmin Falcone (John Turturro), ktorý mal pod palcom podsvetie Gothamu. Jeho smrťou nastáva mocenské vákuum, ktoré využíva práve jeho pravá ruka, Oswald (alebo pre niektorých známy ako Oz). Lenže na to, aby naplno prevzal kontrolu a nastolil svoju dominanciu, bude musieť zostúpiť priamo do zákopov a biť sa aj doslovne.

Predošlé ukážky nám odhalili, že to pre Penguina nie je ničím novým. Šplhal sa po kriminálnom rebríčku rovnako intrigami a tými správnymi slovami, nebál sa však zašpiniť si ruky krvou a siahnuť po zbrani alebo výbušnine. Svoje dosiahol za každú cenu.

The Penguin trailer
Zdroj: youtube.com (Screenshoty)

Režisér si pripravuje pôdu aj pre ďalšieho Batmana

Bude však musieť čeliť aj iným gangsterom, ktorí chcú moc pre seba. Budú medzi nimi hlavne Falconeho deti, Sofia a Alberto, ktoré hrajú Cristin Milioti a Michael Zegen. Svoje má určite čo povedať aj niekdajší silný hráč Salvatore Maroni, opäť v podaní Clancyho Browna.

Hlavným scenáristom a režisérom projektu je Reeves, ktorý si chce zároveň pripraviť pôdu pre pokračovanie Batmana, ktoré chystá na rok 2026. Režisérom prvých troch epizód z celkových 8 je však Craig Zobel (triler Lov). Prvá z nich dorazí online začiatkom jesene, uvidíme ju v septembri.

Kým sa dozvieme pre seriál Penguin presný dátum, čo hovoríte na vydanie v septembri? Ste radi, že je tento spin-off Batmana už len 3 mesiace ďaleko? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: Max

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -