Bola vyriešená najväčšia záhada Star Wars 7? S nadchádzajúcim Star Wars 8: The Last Jedi sa pozrime na najlepšie teórie

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Aj keď nám Star Wars: The Force Awakens na pár otázok odpovedal, nespočetne veľa ich aj vytvoril. Väčšina týchto otázok sa zaoberá jednou postavou, ktorá bola vo filme predstavená. Ide o záhadu menom Supreme Leader Snoke. Kto to presne je, ako znejú jeho plány? Star Wars 7 nám o postave prezradil iba veľmi málo. Je ale možné, že o postave Snokea sme počuli už v predošlých filmoch, čomu sa prikláňa väčšina teórií o pôvode vládcu zahaleného rúškom tajomstiev. Stopercentnú pravdu sa skôr ako pri vydaní Star Wars 8: The Last Jedi koncom tohto roku nedozvieme. Dovtedy však môžeme o teóriách diskutovať a polemizovať. Dnes si teda preberieme dve najväčšie a najreálnejšie teórie, ktoré sa týkajú Vrchného veliteľa Snokea. Ste vítaní sa do diskusie zapojiť a otvorene vyjadriť svoje názory v komentároch pod článkom.

Prvá teória: Snoke je Mace Windu

Star Wars 8 Mace Windu Snoke
Je Snoke Mace Windu? | Zdroj: scified.com

Mace Windu (Samuel L. Jackson) je dôležitým členom Rady Jedi, s ktorým sme sa stretli v prequelových filmoch. V Star Wars: Epizóda III – Pomsta Sithov sa charizmatický Windu dozvie informácie, vďaka ktorým odhalí Dartha Sidiousa a jeho plány na ovládnutie galaxie. Senátora sa vydá zatknúť, no konfrontácia sa rýchlo premení na lightsaberový duel na život a na smrť. Sidious disponuje ohromnou silou, ktorou silného Jedi porazí. Použije na neho takzvaný Force Lightning a Windua zhodí z vysokánskej budovy. Samozrejme, nám ako divákom sa javí celkom jednoznačné, že Windu dopad z niekoľkých stoviek metrov prežiť nemohol.

Teória ale vraví, že mal istú šancu prežiť. Toto tvrdenie podporuje aj samotný herec Samuel L. Jackson, podľa ktorého je celkom možné, aby Jedi podobný pád prežil vďaka Sile. Tento zážitok však na Windua pozitívny dopad následok nemal a vďaka tejto udalosti sa mal obrátiť na temnú stranu Sily. Na pár rokov sa ukryl, kým naspäť nenabral silu.

Hlavným zástancom tejto teórie je YouTuber Vincent Vendetta. Samuel L. Jackson teóriu popiera. Herec sa vyjadril, že v Star Wars by si rád ešte zahral, no nebol by rád, keby sa teória stala pravdivou. Podľa jeho slov by mal Mace Windu ostať tým, kým je. Pravdu sa samozrejme dozvieme až v Star Wars 8, dovtedy však môžeme čas využiť na skúmanie rôznych možností, akokoľvek nepravdepodobné sa zdajú byť.

Ak vás teória zaujala, neváhajte a pozrite si video, v ktorom sa dozviete mnoho ďalších informácií:
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=-xBRxofNI3Y]

Druhá teória: Snoke je Darth Plagueis

Ďalšia teória opäť pochádza z nechvalne známych prequelov. Tá vychádza zo zlovestného dialógu medzi Vládcom Palpatineom a mladým Anakinom Skywalkerom. V ňom Palpatine mladému Jedi s veľkým potenciálom rozpráva príbeh o legende Sithov s názvom Tragédia Dartha Plagueisa. Týmto príbehom nám Darth Sidious, ktorý je práve na ceste stať sa vládcom galaxie odhaľuje, že on sám je učeň Dartha Plagueisa. Svojho majstra vraj zabil potom, ako už nejestvovalo veci, ktorej by sa od neho mohol naučiť.

Základom príbehu Plagueisa je však fakt, že tento legendárny Sith sa zaoberal skúmaním nesmrteľnosti a tvorbou života. Je teda celkom možné, že keď ho jeho študent domnelo zabil, tajomstvo večného života už poznal. Dokázal tak smrti predísť a utiecť, zatiaľ čo si ostatní mysleli, že už je mŕtvy. Po rokoch života v ústraní zregeneroval a jeho sila sa ešte znásobila. Teória však zachádza ešte omnoho hlbšie.

Anakin Skywalker Darth Sidious Snoke Star Wars 8
Zimomriavky-naháňajúci dialóg z prequelu | Zdroj: starwars.wikia.com

Mnohí tvrdia, že Darth Plagueis stvoril Anakina Skywalkera a všetko bolo iba súčasťou jeho plánu. Zapríčinil nevysvetliteľné tehotenstvo Anakinovej matky; predsa len, jeho výskum sa venoval tvorbe života a ovládaniu midi-chlorianov. Učinil tak preto, lebo tušil, že jedného dňa sa ho jeho vlastný žiak Dath Sidious pokúsi zabiť. A ako už vieme, Darth Vader nakoniec zabije Sidiousa, zatiaľ čo sa mohol Darth Plagueis v pokoji schovávať a sledovať, ako sa jeho plány plnia. Po udalostiach v Star Wars VI teda ostal Plagueis jediným a zároveň najsilnejším Sithom, ktorý je nažive. To mu dovolí nastoliť nový režim a začať trénovať nového žiaka: Kylo Rena – svojho pravnuka.

Samozrejme sa jedná o neuveriteľne komplikované a nepravdepodobné špekulácie. Predsa len, jediným hmotným dôkazom je podobnosť hudby, ktorá hrá na pozadí pri dialógu Sidiousa a Anakina v prequeli a tej, ktorá znie pri prvom pohľade na Snokea v Star Wars: The Force Awakens:
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=vd_8-NCN5CU]

Záver

Nič nie je isté. Jedná sa iba o špekulácie bez pevného podkladu. Na pravdu si budeme musieť počkať do 14. decembra pri vydaní Star Wars 8: The Last Jedi. Určite však neuškodí teórie skúmať a vytvárať, akokoľvek nereálne sa zdajú byť. Je to jedna z najhlavnejších vlastností filmového fanúšika; neustále hľadanie pravdy je to, čo nás poháňa. Neváhajte a zapojte sa do diskusie v komentároch nižšie.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -