Po Utahu bol nájdený ďalší záhadný monolit. Tentokrát sa objavil v Rumunsku

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

V Rumunsku bol objavený nový záhadný monolit. Tieto informácie sa k nám dostali len pár dní po tom, čo podobný objekt zmizol z amerického Utahu.

Najnovší monolit spozorovali 26. novembra v pohorí Batca Doamnei, ktoré sa nachádza neďaleko mesta Piatra Neamt.

záhadný monolit
Zdroj: ladbible.com

Záhadný monolit už aj v Rumunsku

Aj keď je nový monolit rovnakou záhadou ako ten prvý z púšte v Utahu, zdá sa, že tentokrát bol zhotovený pomerne narýchlo. Zem pod ním bola počas nálezu totižto stále „čerstvá“ a dá sa povedať, že dieru niekto vykopal len nedávno. Navyše nevyzerá tak vyleštene ako jeho americký predchodca.

„Leží na súkromnom pozemku, ale stále nevieme, kto je jeho skutočným vlastníkom. Nachádza sa v chránenej oblasti na archeologickom nálezisku,“ uviedol vo vyhlásení hovorca organizácie Neamnt pre kultúrne dedičstvo Rocsana Josanu.

Je kovový monolit dielom mimozemskej civilizácie alebo ide len o hlúpy žart?

Podľa satelitných snímok Google Earth sa monolit nachádzal na území Utahu dlhé 4 roky. Zatiaľ čo niektorí ľudia tvrdia, že záhadné objekty na našu planétu odhodilo UFO, existujú aj takí, ktorí veria, že ide len o umelecké dielo Johna McCrackena alebo niektorých z jeho fanúšikov. No to sa už nedozvieme, pretože monolit zmizol a ostal po ňom len kovový trojuholník.

záhadný monolit
Zdroj: techspot.com

„Dostali sme dôveryhodné správy o tom, že nelegálne inštalovaná konštrukcia, označovaná ako monolit, bola odstránená,“ uvádza utahský úrad pre správu pozemkov.

Internetoví detektívi sa všemožne snažili prísť na to, odkiaľ monolity pochádzajú. Pred objavením toho v Rumunsku sa zistilo, že HBO seriál Westworld natáčal veľmi blízko miesta, kde sa našiel prvý objekt a za umiestnenie monolitu má byť zodpovedné HBO.

Spoločnosť však spojitosti s monolitom vyvrátila a po objavení toho nového môžeme túto informáciu považovať za pravdivú. Aj keď ten z Rumunska vyzerá bohužiaľ len ako jeho lacná replika zakúpená na Aliexprese.

Rok 2020 sa nám už pomaly končí a do posledných dní nás neprestáva udivovať. Ide skutočne len o novú verziu monolitu z ikonického sci-fi filmu 2001: Vesmírna odysea od Stenleyho Kubricka alebo máme dočinenia s neznámou mimozemskou silou? To zatiaľ potvrdiť nevieme, ako ani to, či sa niekde vo svete neobjavia ďalšie.

Myslíte si, že ide len o žart, poprípade nejakú záhadnú reklamnú kampaň, alebo sme sa konečne dočkali kontaktu s mimozemšťanmi? Názor na túto tému nám nezabudnite zanechať dole v komentároch. 

Zdroj: twitter.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -