Pozrite sa s nami na niekoľko filmov, ktoré boli zakázané. Kde a prečo boli stiahnuté z kín?

Nenechajte si ujsť

Nikola Mikšová
Nikola Mikšová
Milá, mladá, pekná, usmievavá :)

Zakázané filmy

Aj také existujú a samozrejme ak sú to zakázané filmy môže sa vám zdať, že je na to dobrý dôvod. No niekedy stačí aj trochu protestu politikov, poprípade cirkvi, len aby ich neočierňovala. Ale ak už je to o riadnom až nechutnom násilí, tak odporúčame len tým so silnými žalúdkami.

Fahrenheit 9/11

Michaela Moorea so svojím dielom zasial do živého a to veľkou ranou. Mnohých prekvapilo milo ale aj nemilo, ako priamo obviňoval Busha z teroristického útoku na dvojičky. A čo prekvapilo asi najviac bol spôsob, ktorým to všetko podal. Moorea si servítku pre ústa rozhodne nedal, rovno ju hodil do koša a vymenil za jedno veľké vrece satiry, vzťahovačnosti a výsmechu.

Všetko, čo sa týka politiky a podvodov je samozrejme zaujímavé a o to ešte viac ak je to zakázané. Film však zaujal naozaj veľkú masu ľudí.

Fahrenheit 9/11
Fahrenheit 9/11

The Last Temptation of Christ

Martin Scorsese provokatívne prerozprával život Krista po svojom, takmer celkom vypustiac biblické súvislosti. Mnoho pasáží je snových a aj ich vykreslenie mu vynieslo obľubu u kritiky. Jeho Ježiš je ľudský a omylný. Pochybuje o svojom poslaní. Túži po žene. Čo je pre cirkev poburujúce. Ako sa dalo čakať prišlo veľa protestov od nábožensky založených ľudí na zakázanie tohto filmu a dokonca hrozili atentátmi na kiná.

Film však nakoniec aj tak zarobil dosť veľké peniaze.

The Last Temptation of Christ
The Last Temptation of Christ

Texaský masaker motorovou pílou

Film, ktorý je desivý aj napriek tomu, že väčšina násilia sa odohráva mimo záber. Prečo ho teda zakázali? Problémom bola postava Leatherface. Jeho psychopatické správanie a vraždenie neboli veľmi inšpiratívnou vecou pre mládež.

Motorovej píle dali košom Veľká Británia, Írsko, Fínsko, Nórsko, Švédsko, Brazília, Austrália, Singapur a Island.

Texaský masaker motorovou pílou
Texaský masaker motorovou pílou

Ženy od hlbokej rieky

Film, ktorý mnohí označujú za fenomén! Nie kvôli obsahu ale kvôli počtu krajín v ktorých bol zakázaný. Prišiel z Talianska a dostal zákaz vstupu až do 31 krajín!

Film obsahuje veľa brutálnych nechutných scén plných krvi. Kanibalizmus je to, okolo čoho sa točí tento film o Indiánoch z južnej Ameriky.

Ženy od hlbokej rieky
Ženy od hlbokej rieky

A na záver nejaké, ktoré vás pravdepodobne prekvapia

South park

Matt Stone a Trey Parker spravili ozajstný rozruch. Pravdepodobne to aj bolo ich zámerom. South Park patrí medzi zakázané filmy v Barme, Kambodži, Iráne, Iraku, Kuvajte, Libanone, Maroku, Pakistane, Rusku, Saudskej Arábii, Thajsku, Vatikáne, Vietname, na Filipínach a Srí Lanke.

South park
South park

E.T

Znie to až banálne no tento film bol zakázaný v krajinách, od ktorých by ste to naozaj nečakali. Presnejšie sa jedná o Švédsko, Fínsko a Nórsko. Film nemal byť pôvodne určený pre maloletého diváka. Politici v škandinávskych krajinách dokonca vyhlásili, že mimozemšťania sú nepriatelia detí. Neskôr film zakázali úplne. Ďalším dôvodom bolo vyhlásenie, že deti predsa nemôžu riešiť problémy dospelých, a už vôbec nie ochraňovať a podporovať mimozemské civilizácie.

E.T.
E.T.

Shrek 2

Kto by pomyslel, že niečo tak milé, rozkošné a plné lásky môže byť zakázané? Bohužiaľ, je to tak a môže za to, keď chceli Shrek a oslík vykastrovať kocúra. V Izraeli to však zobrali až príliš osobne. V originálnom znení sa hovorí o „Let’s Bobbit him.“ To je narážka na kauzu z roku 1993, kedy Lorena Bobbita vykastrovala jeho vlastná žena nožnicami.

Shrek 2
Shrek 2

Foto: youtube.com, ign.com, movpins.com, moviemezzanine.com, wikia.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -