Ciri zrejme ešte nepovedala posledné slovo. Má s ňou CD Projekt nejaké plány?

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Aký je postoj poľských autorov k Ciri? 

Geraltov videoherný príbeh sa začal písať ešte v roku 2007, kedy štúdio CD Projekt Red prišlo na svet s prvým dielom RPG trilógie Zaklínač, ktorá dnes patrí k žánrovému vrcholu. Oficiálne sa dobrodružstvo lovca monštier skončilo tretím dielom, v ktorom jednu z kľúčových úloh zohrávala aj mladá Ciri.

Sympatická bojovníčka však nemohla vo finále trilógie s názvom Zaklínač 3: Divoký Hon zohrať veľkú úlohu, keďže podstatná časť príbehu sa venuje práve pátraniu po dievčati s popolavými vlasmi. S Ciri sme sa preto stretávali najmä prostredníctvom kratších flashbackov, ktoré sa postupne spájali v jasnú dejovú líniu vytvorenú prepletenými epizódami.

I tak by množstvo hráčov chcelo vidieť Ciri v jej vlastnom príbehu, ktorý by nutne nemusel súvisieť s tým Geraltovým, nakoľko po úspešnom pokorení poslednej expanzie je zrejmé, že si táto ikonická postava vychutnáva zaslúžený oddych. Čo na priania hráčov hovoria samotní autori?

ciri-cirilla-
Zdroj: wallpaperflare.com

Vývojári by radi pracovali na mladej zaklínačke 

Kirk McKeand zo zahraničného portálu vg247 mal tú možnosť spýtať sa autorov a scenáristov z poľského štúdia niekoľko otázok. Jedna bola pomerne konkrétna, keďže sa opýtal na existenciu štvrtej hry, kde by bola Cirilla primárnou hrdinkou.

Hlavný scenárista Jakub Szamalełek odpovedal, že jednou z vecí, ktorú tvorcovia príbehu tretieho Zaklínača ľutujú, je to, že nemohli dať takejto výbornej postave viac priestoru. Podľa neho samého ide o pútavý charakter a rád by preskúmal jej minulosť.

Zákonite kvôli však vyššie spomenutej konštrukcii príbehu nedostala komplexnejšiu dejovú štruktúru. Záverom Jakub dopĺňa, že možno sa štúdiu podarí v budúcnosti preskúmať Ciri podrobnejšie a na väčšej ploche. Podobné tvrdenie minimálne naznačuje, že autori, teda aspoň scenáristi, majú stále chuť vytvárať príbehy v nebezpečných svetoch zo Sapkowského pera.

Táto hrdinka ich očividne zaujíma a nám nezostáva nič iné, akurát veriť, že zástupcovia spoločnosti dajú pokračovaniu zelenú. Dúfajme, že o pár rokov sa samostatného príbehu cestovateľky časom a priestorom naozaj dočkáme. Ak náhodou áno, fanúšikovia budú nepochybne nadšení a zdá sa, že niektorí vývojári tiež.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Chceli by ste Ciri vidieť v jej samostatnom hernom dobrodružstve, ktoré by sa odohrávalo pred alebo po veľkolepých udalostiach Divokého honu? Pokojne nám dajte vedieť prostredníctvom komentárov. 

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -