Zbabraný Zaklínač na Netflixe končí. Takto vyzerá budúcnosť projektu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Bol oznámený koniec seriálu Zaklínač

Netflix priniesol nečakanú správu. Ako informuje Variety, streamovacia služba najprv fanúšikom oznámila, že príprava jej fantasy seriálu podľa knižnej predlohy Andrzeja Sapkowskeho je v plnom prúde. Spoločne s tou štvrtou sa hneď pripravuje aj piata séria. Nadväzujúca informácia však už je menej pozitívna. Tvorcovia oznámili, že po nej nás čaká koniec seriálu Zaklínač.

Ešte v októbri 2022 sme sa dozvedeli, že v hlavnej roli sa vystriedajú herci. Po tri série stvárňoval lovca monštier Geralta z Rivie herec Henry Cavill. Minulý rok v lete Netflix priniesol jeho tretiu sériu, ktorá bola rozdelená na dve časti. Nič v nej nenaznačovalo, že by mal protagonista zmeniť podobu, preto sa predpokladá, že preobsadenie v novej sérii nebude nijak adresované. Jednoducho sa pôjde ďalej s inou tvárou Geralta.

Nakrúcanie štvrtej série je v plnom prúde

Novým Bielym vlkom sa stal Liam Hemsworth, ktorý sa na rolu svedomito pripravuje. Len nedávno nám poskytol fotografie zo svojich príprav, teraz Netflix priniesol krátke video z pľacu. Na ňom je Hemsworth spolu s Anyou Chalotrou ako čarodejnicou Yennefer a Freyou Allan ako Geraltovou chránenkyňou Ciri.

Nechýbal ani Joey Batey ako hudobník (bard) Jaskier, súčasťou bola aj Cassie Clare ako mgáciu ovládajúca Philippa či Mahesh Jadu ako čarodejník Vilgerfortz. V krátkych záberoch sme mohli vidieť aj nových členov obsadenia. Ukázali ním čítanie z ich scenárov, následne však potvrdili, že na Kontinent sa pozrieme už len dvakrát.

Zároveň sa točí piata, bude poslednou

Seriál nebol známy práve svojou veľkou vernosťou voči knižnej predlohe (čo bolo aj jedným s dôvodom odchodu Cavilla). Tvorcovia však vždy dávali najavo, aj keď s väčšími odskokmi od deja či chronologickej následnosti, ktorú knihu práve adaptujú. Teraz ich čaká naozaj nečaká úloha.

Do štvrtej a piatej série potrebujú dostať ešte 3 knihy – Krst ohňom, Búrková sezóna a Pani jazera. Je však pravdou, že viacero odhalení nám už bolo ukázaných, čo zužuje množstvo potrebného materiálu. S oznámením, že nakrúcanie nasledujúcej série je už v plnom prúde, by sme sa jej mohli podľa predpokladov dočkať už v skorších dátumoch budúceho roka.

Čo hovoríte na to, že koniec seriálu Zaklínač bude už po piatej sérií? Je to podľa vás správny krok alebo vám budú ďalšie príbehy chýbať? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroje: variety.com; Netflix

Mohlo by sa ti páčiť

3 COMMENTS

  1. Aspon tento článok mohol napísať niekto, kto Zaklínača trochu pozná. Posledné 3 knihy série sú Krst ohňom, Veža lastovičky a Pani jazera. Kniha Búrková sezóna je mimo série a pochybujem, že by ju dávali do seriálu

  2. Kniha a predloha, tvorcovia si robia čo chcú. Škoda. A hercovi sa nedivim, sám bol fanúšikom a pri pohľade na to ako akým smerom sa to celé uberalo skončil.
    Netočiť už nič, škoda času.

  3. Už tretia séria bola tragédia a uplny prepadák pre mna .nedivím sa ze hlavný hrdina skončil . divím sa ze neskončil ked zistil aka bude 3 séria a ze isiel to jeho nakrucania.za mna je uz zaklínač v netflix podaní pochovaný a ukončený.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -