Geraltov úžasný príbeh bude prerozprávaný na Netflixe! Bude televízny Zaklínač seriál stáť zato a zaradí sa medzi obľúbenca miliónov hráčov a čitateľov?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Veľké správy. Neskutočne vzrušujúce správy. Pre nadšencov uznávaných počítačových hier a mnohých kníh najväčšia možná novinka. Na streamovaciu službu Netflix totiž zavíta anglický televízny Zaklínač seriál – adaptácia The Witcher ságy Andrzeja Sapkowskiho. 

Čo o seriáli Zaklínač zatiaľ vieme?

Vďaka novinárskej akcii firmy Platige sa dozvedáme, že 8-dielna séria kníh sa premení na seriál, ktorý bude mať na starosti populárna streamovacia služba. Ak neviete, Zaklínač má medzi fanúšikmi, čitateľmi i hráčmi žánru fantasy kultové nasledovanie. Epický príbeh sa odohráva okolo Geralta z Rivie a jeho výprav ako zaklínača. Zaklínači sú v Geraltovom svete uznávaní lovci monštier, ktorí sú už od malička trénovaní v boji a používaný nadprirodzených schopností.

zaklínač seriál
Witcher 3; Zdroj: polygon.com

Veľa z vás však asi netuší, že nepôjde o prvú televíznu adaptáciu tohto príbehu. Prvý pokus uživiť ságu pomocou seriálu sa udial ešte v roku 2002, kedy sa exkluzívne v Poľsku odvysielal The Hexer. Navyše, ešte predtým vyšlo filmové spracovanie s rovnakým menom. Oba projekty mal na starosti poľský režisér Marek Brodzki, v oboch prípadoch si Geralta zahral Michal Zebrowski. Úspechu sa však tieto pokusy o šírenie jedného z najväčších fantasy príbehov nedočkali. Dokonca ani autor kníh ich neohodnotil dobre.

Ako sa autor stavia k adpatácii tentokrát?

Tentokrát je však Poľský spisovateľ neuveriteľne vzrušený ohľadom nadchádzajúcej seriálovej adaptácie. Tešiť by sme sa mali začať aj my, pretože aj samotný autor Andrzej Sapkowski bude na seriáli priamo pracovať. Ohľadom jeho očakávaní sa vyjadril takto:

„Neuveriteľne sa teším, že Netflix má na starosti adaptáciu mojich príbehov, pričom budú verní témam a príbehom, ktoré píšem už vyše 30 rokov. Som rád z nášho spoločného snaženia a taktiež tímu, ktorý tieto postavy oživí.“

Samozrejme, ak ste doteraz nežili pod balvanom tak viete, že podľa legendárnej ságy boli spravené aj tri veľmi uznávané hry. Trilógia Zaklínač hier pozostáva z The Witcher (2007), The Witcher 2: Assassins of Kings (2009) a najnovšej The Witcher 3: Wild Hunt (2015). Baginski, tvorca hier má podľa prehlásení režírovať aspoň jednu epizódu každej série seriálu. Zvyšok kreatívneho tímu tvoria Sean Daniel, Jason Brown a Jarek Sawko.

zaklínač seriál
Na Reddite sa ľudia zhodli, že Geralta by si mohol zahrať Mads Mikkelsen; Zdroj: reddit.com

O nových informáciach ohľadom seriálu Zaklínač vás budeme čo najskôr informovať. Dátum vydania zatiaľ nebol odhalený. Čo si však o pripravovanej adaptácii zatiaľ myslíte vy? Veríte, že kultové nasledovanie, ktoré ságe zaistili prevažne populárne hry zaistí aj úspech seriálu? Alebo od neho nemáte príliš vysoké očakávania a radšej si prečítate knihy?

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -