Zamknite jedlo a schovajte deti! | Sausage Party

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

o to je? Komédia? Horror? Sám neviem ako to popísať, ale nemôžem sa dočkať. Určite je to niečo ako umenie, pretože takýto animovaný film tu ešte nebol. Hlavné je, že štúdio tento projekt podporilo a jej tvorcovia na čele s Seth Rogen, Jonah Hill a Evan Goldberg, spolu s režisérmi Greg Tiernan a Conrad Vernon, si pre nás pripravili niečo nové. Tento animovaný film je jednoznačne paródiou, na ktoré nie sme od Pixaru zvyknutý.

To znamená, že Pixar nebude ovplyvňovaný žiadnymi posmeškami, pretože tento film sa bude zakladať práve na nich.  Otázkou však je, či bude táto klobásová párty naozaj na smiech.  Mohol by som tvrdiť, či už áno, alebo nie.  Ale po krátkom zhliadnutí traileru mám celkom zmiešané pocity. Na jednej strane som sa v duchu naozaj smial a na druhej strane som bol zhrozený.  Sám som zvedavý, či tento film povolia v kinách aj malým deťom. Predsa len, je tu stále šanca, že po filme vznikne skupina detí, ktoré budú odmietať všetko jedlo. Uvidíme ako sa k tomu postavia rodičia a ako to celé dopadne.

Ako som sa dočítal, niektorí z tých starších sa nemohli vynachváliť a smiali sa počas celého online streamu, ktorí si mohli pozrieť na Netflixe.  My sme takúto šancu síce nemali, ale trailer nám ukázal všetko potrebné. Poriadna dávka nadávok, ktoré vychádzajú z potravín. Už len to samé o sebe znie veľmi komicky, nemám pravdu? Pozeráte film, v ktorom „zabíjajú“ potraviny všetkých druhov a vy sa snažíte do toho emocionálne vcítiť, ale nejde Vám to.  Ja to chápem, je to jedlo, ktoré denne konzumujeme. Tu neexistujú žiadne city, ale práve úsmev na tvári.

Preto zahodte všetky city a záväzky za chrbát a vychutnajte si párty, ktorú neprežije žiadne jedlo. Toto nie je film ako Hľadá sa Dory, Toy Story a iné. Tam máte krásny emocionálny príbeh plný napätia. A tu? Napätie bude pravdepodobne vyvolávať len váš žalúdok, ktorý bude chcieť pohltiť všetko to krásne jedlo na obrazovke v kinách.  Mňam.

Bude to niečo, kde končia hranice logiky a na radu prichádza úplne nová, klobásová logika.  Je to niečo ako final boss, ktorého musíte zvládnuť ako všetko od Pixaru. Majstrovské dielo, ktoré si bude musieť vytrpieť nekonečnú kritiku od všetkých tých pojedačov rastlín a iných zaujímavých bytostí.

Na film sa veľmi teším a trpím nedočkavosťou. Konečne tu bude animovaná rozprávka nedostupná mládeži.  Ale tak nebudeme si klamať, žijeme na Slovensku, kde sa na nedostupný film dostane aj batoľa. Bude to určite zaujímavé sledovať ako sa klobása snaží zachrániť osud jedla, ktorý sa nedá zmeniť.  Vezmite si to sami. Zachránia sa a časom sa pokazia a zhnijú. Určite bude lepšie keď naplnia naše žalúdky a všetci budeme spokojní.  Bude to ten najhorší najlepší film tohto roku a nič mu tento titul podľa mňa nezoberie.  Ak sa Vám páčilo všetko, čo nám tento film doteraz ukázal, určite nás nesklame. Ak patríte do skupiny hejterov, tak ste na tom nesprávnom mieste a boli ste varovaní tým, čo príde. Vidíme sa v kine!

5-things-that-make-the-sausage-party-trailer-awesome-891845

maxresdefault (1)

sausage-party-red-band-trailerSausage-Party-trailer-still

 

 

 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -