Seriály

Vieme, kto bude v šiestej sérii Agents of S.H.I.E.L.D. záporákom! Máme sa naozaj na čo tešiť!

Tento článok obsahuje SPOILERY k filmu Avengers: Infinity War a seriálu Agents of S.H.I.E.L.D.! Pokiaľ ste teda film a nové diely seriálu nevideli, článok si odložte na neskôr.

Nedávno sme písali a diskutovali o tom, čo budú robiť Agents of S.H.I.E.L.D. po udalostiach z filmu Avengers: Infinity War. Scenáristi filmu Christopher Markus a Stephen McFeely totižto otvorene priznali, že nezávidia televíznej sekcii Marvelu to, ako vyriešia tento problém, ktorý bude musieť nepochybne zmeniť celý dej seriálu. Samotný showrunner agentov, Jed Whedon naznačoval, že nemá zatiaľ žiaden plán. Nový diel nám však ukázal, že opak bol pravdou!

Záporák šiestej série Agents of SHIELD

záporák šiestej série Agents of SHIELD

Confederacy | Zdroj: marvelcinematicuniverse.wikia.com

Ako sme už videli, najnovší diel seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. s názvom “The One Who Will Save Us All” (“Ten, ktorý nás všetkých zachráni”) nám odhalil, že záporák z Avengers: Infinity War, ktorým nie je nikto iný, ako samotný Thanos bude práve najväčšou hrozbou tejto série. Počas celej série sme mohli vidieť, ako sa snažil nájsť Phil Coulson spoločne s jeho tímom spôsob, ako predísť zničeniu Zeme. Aj napriek tomu, že nevedeli, ako presne bola Zem zničená, bojovali so všetkým možným, aby nakoniec prišli s nejaký plánom, ktorý by ju zachránil. Na čo však netreba zabúdať je fakt, že agenti sa potýkali s naozaj mnohými problémami. Medzi ne spadali či už Hydra, Gravitonium, mimozemská skupina Confederacy, alebo (a to najmä) blížiaca sa Coulsonova smrť.

Viac referencii v budúcnosti?

Síce sme teda konečne v minulo-týždňovom dieli Agents of S.H.I.E.L.D. videli referenciu na Infinity War, stále nezostávalo jasné, či sa tieto dva majetky Marvelu neprepoja ešte o trochu viac. Adrian Pasdar, ktorého poznáme ako Generála Glenna Talbota, či už po novom Gravitona sa napríklad v rozhovore pre portál TVLine vyjadril, že v seriáli predsa len ešte uvidíme ďalšie prepojenia s filmom – čo sa teda aj stalo. Vďaka najnovšej epizóde sme sa ale konečne dozvedeli, že za hlavným konfliktom piatej série stojí v skutočnosti nepriamo Thanos.

záporák šiestej série Agents of SHIELD

Thanosova loď | Zdroj: youtube.com

V jednej zo starších epizód piatej série s názvom “Rise and Shine” sme sa dokonca dozvedeli aj to, že Hydra uzavrela dohodu s mimozemskou skupinou známou ako Confederacy. Obsahom dohody bola ochrana pred blížiacim sa mimozemským útokom výmenou za Inhumans a Gravitonium. Síce sme to už mohli vidieť vo vízii, kde dal Qovas Coulsonovi Thanosovu loď, (ktorá naznačovala, že za útokom stojí práve tento Mad Titan, oficiálne to potvrdila až najnovšia epizóda seriálu. Talbot, ktorý získal titul “Destroyer of Worlds” sa tak zároveň stal záporákom z komiksov známy ako Graviton. Ako sme už videli, po prvýkrát sa stretáva s Confederacy a taktiež sa dozvedá o Thanosovom útoku. Presnejšie od mimozemšťana menom Taryan, ktorý je zároveň otcom Kasiusa. Toho sme videli začiatkom série, keď sa ešte agenti nachádzali v budúcnosti, v Lighthouse.

záporák šiestej série Agents of SHIELD

Taryan | Zdroj: youtube.com

“Taryan: Thanos, and his forces, have begun an assault on your world even as we speak.”
“Taryan: Thanos a jeho sily začali útok na váš svet už len počas toho, ako rozprávame.”

“Talbot: Well then, I’ve got to get down there with the Avengers and take on this Thanos.”
“Talbot: V poriadku teda, musíme ísť dole (na Zem) spolu s Avengermi a vysporiadať sa s týmto Thanosom.”

“Taryan: Thanos’ strength is unrivaled you will lose even with your powerful friends fighting alongside you. Though perhaps there might still be a way.”
“Taryan: Thanosova sila nemá súpera, prehráš aj keby s tebou bojovali po boku tvoji mocní priatelia. Avšak predsa len by tu mohol byť spôsob.”

Graviton vs. Thanos?

Môžeme vidieť, ako Taryan presviedča Talbota, aby hľadal viac Gravitonia aby získal ešte viac moci. To naznačuje ako môže Graviton (Glenn Talbot) zničiť Zem a udržať tak časovú slučku neporušenú. Hoci nevieme, čo presne sa udeje v posledných dvoch epizódach piatej série Agents of S.H.I.E.L.D., vyzerá to tak, že Gravitonova túha po väčšej moci s cieľom zabrániť Thanosa bude práve kľúčovým krokom k zničeniu Zeme. Taktiež netreba zabúdať na to, že sa od skupiny známej ako Confederacy, ktorú sme mohli vidieť v posledných dieloch show dozvedáme pravý dôvod, prečo sa snažili získať zo Zeme čo najviac materiálov a taktiež aj dôvod, prečo inšpirovali Generálku Hale, aby oživila starý projekt Hydry známy ako Destroyer of Worlds. Ako sme už ale videli v najnovšom dieli, Mad Titan nám známy ako Thanos je teda pravým záporákom piatej a zároveň šiestej série.

záporák šiestej série Agents of SHIELD

Glenn Talbot/Graviton | Zdroj: youtube.com

Či už teda je alebo nie je Graviton práve ten, kto rozdrví Zem v jeho ceste za získaním viac Gravitónia, Thanos zostáva nepochybne ultimátnym záporákom terajšej série Agents of S.H.I.E.L.D.! Vezmime do úvahy už len to, aká veľká udalosť Avengers: Infinity War vlastne bola. Či už v MCU alebo v reálnom svete. Dávalo by teda zmysel, keby sa show zameriavala viac na prepojenie s filmom.

Pokračovanie piatej série seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. si budeme môcť pozrieť už 11. mája, respektíve u nás 12. mája. Nový diel ponesie názov “The Force of Gravity” (“Sila gravitácie”).

My sa teda nevieme dočkať na ďalšie referencie! Hoci je však stále malá šanca, že Thanosa aj naozaj uvidíme, ak by sa tak stalo, tak by som osobne zrejme plakal od šťastia a radosti. Ako vnímate túto novinku vy? Máte radi Thanosa? Napíšte nám vaše názory do komentárov!

About author

my life is a meme
  Related posts
  Seriály

  Hrdinovia čo zločinci? Ako najvýznamnejší vojnoví špióni zmenili dejiny

  OdporúčameSeriály

  Pozrite si epickú bojovú scénu z Witchera, ktorá vás pripraví na Netflix seriál roka

  OdporúčameSeriály

  Čo bude v MCU nasledovať po udalostiach filmu Avengers: Endgame?

  RebríčkySeriály

  TOP 10 najsmutnejších momentov v seriáli Rick a Morty

  Pridaj komentár