Hrôza prichádza… Komu sa Avengeri postavia po tom, čo porazili Thanosa?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

11 rokov sme od prvého Iron Mana (2008) speli k Avengers: Endgame (2019). Veľkolepý príbeh, ktorý Kevin Feige pomenoval „Infinity Sága„, bol o Kameňoch nekonečna a Thanosovi. Avšak teraz, keď superhrdinovia porazili Šialeného Titána, ktorý s nimi takmer skoncoval, aké ďalšie záporné postavy v MCU uvidíme? Poďme sa spoločne pozrieť na dve mená, ktoré by mohli byť obzvlášť zaujímavé!

rekordy avengers: endgame tržby thanos
Zdroj: collider.com

Záporné postavy v MCU po Thanosovi

Na začiatok si ešte povedzme, prečo je dôležité mať charaktery ako Thanos. Niekomu to možno príde jednoznačné, niekto tomu zasa nemusí rozumieť. V najzákladnejšej verzii argumentu však silní zloduchovia musia existovať preto, aby mali proti komu silní superhrdinovia bojovať. Akokoľvek milované môžu byť kladné postavy, keby nemali proti komu bojovať, do filmového univerza s 23 titulmi by to nedotiahli.

Dobre teda. Prečo potom nestačia sóloví záporáci, ktorí sa objavia v jednom filme a potom sú zas fuč? Nuž, dôvodom je faktor, ktorý je základným prvkom vesmírov ako MCU: tzv. „overarching story„, teda príbeh, ktorý sa ako tieň tiahne nad viacerými počinmi, ktoré si popri tom riešia svoje samostatné dejové linky. No a práve záporná postava je najefektívnejší spôsob, ako toho dosiahnuť. Práve preto Marvel Cinematic Universe potrebuje nového Thanosa„.

No a zdá sa, že tvorcovia si ho už aj našli. Ďalšími veľkými vesmírnymi chalanmi s chuťou na ovládnutie vesmíru sa podľa informácií z portálu MCU Cosmic stanú Galactus a Tyrant. Poďme sa spolu pozrieť, čo sú vlastne zač.

Záporné postavy v MCU
Zdroj: wearemoviegeeks.com

Galactus

Galactus je ikonický záporák Marvel Comics. Vytvorili ho Stan Lee a Jack Kirby, ktorí ho na strany komiksu prvýkrát priniesli v roku 1966. Tvorcovia chceli, aby sa Galactus vyhýbal bežným klišé, ktoré sprevádzali štandardných zloduchov. Vznikol tak jeden z najznámejších a najikonickejších komiksových záporákov, ba dokonca občas aj antihrdinov.

Pri Galactusovej komiksovej premiére sa čitateľom predstavil ako božská entita, ktorá požiera planéty, aby nasýtila svoj enormný hlad. Nasáva životnú energiu celých svetov, čím, samozrejme, zabíja všetok život, ktorý ich obýval.

Pôvodne sa volá Galan a žil vo vesmíre, ktorý predchádzal ten náš. Počas zániku jeho vesmíru – Veľkého tresku – vzniku nášho vesmíru sa Galan spojil s Eternity, taktiež známou ako „Sentience of the Universe„, teda vedomím vesmíru. Tým sa z neho stal Galactus, entita tak neskutočne mocná, že len na udržanie svojej existencie musí požierať planéty. V komiksoch sa po jeho boku často objavuje niekto v roli posla, ktorým v minulosti bol ikonický Silver Surfer.

galactus
Zdroj: cbr.com

Tyrant

Tyrant bol vytvorený kreatívnou trojicou Ron Lim, Ron Marz a Tom Christopher počas skorých 90. rokov. Predstavený bol v komiksoch Silver Surfera. To nie je jediné prepojenie, ktoré má s GalactusomTyranta totižto vytvoril samotný Galactus, no napriek plánom mocného požierača planét utiekol a stal sa z neho ďalší záporný charakter. Tyrant neskôr bojoval s Galactusom v epickej vojne, ktorá zničila celé galaxie, až kým ho jeho stvoriteľ nevyhnal do vzdialených kútov vesmíru, v ktorých vládne temnota.

Táto postava hrala podstatnú rolu v komiksovom príbehu Silver Surfera z 90. rokov, pričom jeho osud je prepletený aj s postavami ako Beta Ray Bill či Gladiator, ktorí sú skutočnými legendami Marvel Comics.

Záporné postavy v MCU
Zdroj: pinterest.co.uk

Naozaj prídu?

Dvojica galaktických postáv by sa mohla objaviť už v blízkej budúcnosti MCU. Nadchádzajúce filmy sú skvelými príležitosťami na ich predstavenie divákov univerza, keďže sa viackrát pozrieme do vesmíru, a to napríklad vo filmoch Captain Marvel 2, Strážcovia Galaxie 3, The Eternals atď.

Galactus a Tyrant sú úzko prepojení, pričom všetko nasvedčuje tomu, že práve oni budú „novým Thanosom“ pre superhrdinov. Môžeme však očakávať ešte zaujímavejšie príbehy, keďže sú dvaja, je medzi nimi zaujímavý vzťah a ešte k tomu je medzi nimi zapletený aj ikonický Silver Surfer, ktorého príchod do MCU dáva ešte väčší zmysel po odhalení informácií o premiére Fantastickej štvorky.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Ktoré záporné postavy v MCU by mohli nahradiť Thanosa ako hlavného motivátora superhrdinov? Sú Galactus a Tyrant správnou voľbou? Vaše názory a predpovede nám zanechajte v komentároch.

Zdroj: mcucosmic.com, geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -