(#68) TOP 10 zaujímavých faktov o herečke Brie Larson, ktoré možno neviete!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Zaujímavé fakty o herečke Brie Larson

Dnes sa pozrieme na talentovanú oscarovú herečku Brie Larson, ktorá stvárňuje hlavnú úlohu v najnovšej marvelovke Captain Marvel! Ešte pred touto úlohou si však stihla zahrať vo filmoch ako Room, Scott Pilgrim proti celému svetu alebo Kong: Ostrov lebiek. Poďme sa ale pred premiérou jej sólovej komiksovky pozrieť na 10 zaujímavých faktov o nej, ktoré ste pravdepodobne nevedeli.

Brie Larson
Zdroj: hdqwalls.com

Oddanosť svojej úlohe

Predstaviteľka mamy vo filme Room (2015), Brie Larson, vyhlásila, že si počas natáčania neumývala tvár, aby tak skutočne vynikla jej nenalíčená tvár.

Stvárni niekedy Princeznú Peach?

Brie Larson je veľkou fanúšičkou hier „Super Mario Bros„. Myslíte, že by vo filmovej adaptácii mohla svoj hlas prepožičať Princeznej Peach?

Koľko si zarobila?

Honorár Brie Larson za film Captain Marvel (2019) predstavoval 5 miliónov amerických dolárov.

Brie Larson
Zdroj: oscars.org

Zaslúžený Oscar

Aby predstaviteľka mamy vo filme Room (2015), Brie Larson, mala čo najrealistickejšiu predstavu o osamelosti svojej postavy, izolovala sa na mesiac a dodržiavala prísnu diétu.

Nová líderka Marvelu?

Pred uvedením snímky Captain Marvel (2019) v kinách sa internetom šírila informácia, že sa Brie Larson upísala Marvelu na sedem filmov. Tá to následne verejne poprela.

Multitalentovaná žena

Okrem herectva je aj profesionálnou speváčkou. Svoj debutový album vydala v roku 2005 a taktiež mala vlastné turné v Spojených štátoch. Jej posledným verejným vystúpením bola skladba „Black Sheep“ vo filme Scott Pilgrim proti celému svetu (2010). Svojej hudobnej kariéry sa síce nevzdala, no je vo hviezdach, kedy vydá nejaké nové skladby.

Brie Larson
Zdroj: wallpapersite.com

Okrem herectva a spevu…

Brie hrala od svojich siedmych rokov. Avšak, koniec herectva zvažovala hneď niekoľkokrát keď zistila, že filmový biznis je naozaj ťažký a nedokázala získať úlohy, ktoré chcela. Vyvíjala tak kariéry ako fotografovanie, interiérový dizajn či trénovanie zvierat, no nakoniec sa aj tak rozhodla ostať pri herectve.

Nováčka v žánri

Pre Brie Larson je film Captain Marvel (2019) prvá komiksová úloha, ktorú kedy stvárnila.

Stane sa z nej raz režisérka?

Ako sme spomenuli vyššie, Brie sa venuje herectvu už od svojich siedmych rokov. Ako malá však vytvárala aj svoje vlastné filmy, do ktorých obsadzovala svojich bratrancov a sesternice. Kulisy pre jej filmy sa nachádzali v garáži.

Brie Larson
Zdroj: whynotflaunt.com

Jej rodné priezvisko nie je Larson

Jej rodným priezviskom je totižto Desaulniers. Toto priezvisko však ľudia nevedeli správne vysloviť až dovtedy, dokým si ho nezmenila na Larson. Keď bola malá, tak vlastnila bábiku s menom Kirsten Larson. Práve odtiaľ prišla s nápadom na jej nové priezvisko.

Zdroj: csfd.cz, imdb.comtvovermind.comboomsbeat.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -