REKLAMA

Zaujímavé fakty o filme Alita: Bojový Anjel

Dnes sa pozrieme na ďalší z nedávnych počinov, ktorý rozdelil divákov na dve stanovištia. Čo tým myslím? Nuž, pravdepodobne najjednoduchšie to vysvetlí portál Rotten Tomatoes. Na ňom má totižto novinka skóre zmiešaním recenzií kritikov, ktoré ledva dosiahlo 60%. Bežní ľudia, ktorí sa v kine radi zabávajú, ho však ohodnotili úžasnými 94%. Nech už zastávate ktorékoľvek z týchto percent, určite si nenechajte ujsť dnešné zaujímavé fakty o filme Alita: Bojový Anjel!

Super Bowl nám predstavil aj trailer na nový film Alita: Battle Angel
Zdroj: geektyrant.com

Hlavná predstaviteľka

Producent James Cameron a režisér Robert Rodriguez si do hlavnej úlohy vyberali medzi štyrmi herečkami. Boli to Zendaya, Maika Monroe, Bella Thorne a aj Rosa Salazar, ktorá rolu dostala.

REKLAMA

Prvý za 27 rokov

Ide o vôbec prvý film Roberta Rodrigueza, ktorý má hodnotenie PG-13. Počas 27 rokov režíroval už 18 počinov, no všetky predtým mali hodnotenia R alebo PG.

Hrané efekty

Hlavná postava filmu je kompletne vytvorená počítačovými efektami, aj keď je snímka hraná.

Alita Battle Angel
Zdroj: inverse.com

Posledný film Foxu

Pravdepodobne ide o finálnu snímku, ktorá vyšla priamo pod štúdiom 20th Century Fox. Všetky ďalšie projekty vyjdú už pod dohľadom novej materskej spoločnosti, Disney.

Zbraň snov

Film je založený na japonskej mange s názvom “Gunnm.” Názov v originálnom jazyku vznikol spojením slov “gun” (zbraň) a “yume” (sen).

Dlhé plány

Práce na filme začali už v roku 2010. James Cameron (scenár, produkcia) ho pritom plánoval ešte omnoho dávnejšie, presnejšie od roku 1995. Vtedy ho však obmedzovali iné projekty a nedostatočná technológia.

trailer na alita
Zdroj: comingsoon.net

Starí kamaráti

Herec Christoph Waltz bol režisérovi Robertovi Rodriguezovi odporučený samotným Quentinom Tarantinom. Legendárny filmár už natočil dva film, za ktoré Waltz vyhral Oscara (Nehanební bastardi a Divoký Django). So samotným režisérom Ality sa pritom pozná už od deväťdesiatych rokov.

Práca pre každého

Výroba a autorizovaná distribúcia filmu podporili viac ako 15 000 pracovných miest.

Finančné ťažkosti

V čase písania tohto článku (4. marec) si Alita zarobila “len” 350 miliónov dolárov. Možno sa pýtate, kde je problém, no vďaka masívnemu rozpočtu a veľkým výdavkom na marketing si film musí zarobiť niečo cez pol miliardy, aby začal byť ziskový. To momentálne vyzerá veľmi nepravdepodobne, čo z neho robí finančný neúspech – aj napriek skvelým hodnoteniam.

film alita: bojový anjel
Zdroj: stickpng.com, engadget.com

Nádherný pohľad

Film obsahuje zhruba 1 500 špeciálnych vizuálnych efektov. 

Zdroj: imdb.com, csfd.cz, rottentomatoes.cz