Filmy

(#65) TOP 10 zaujímavých faktov o filme Bohemian Rhapsody, ktoré môžno neviete!

Zaujímavé fakty o filme Bohemian Rhapsody

Bol nominovaný na 5 Oscarov. Zarobil si cez 850 miliónov dolárov. Videli ho masy nadšených divákov. Samozrejme, toto všetko dosiahol nedávno vydaný životopisný počin, ktorý rozpráva príbeh jedného z najznámejších spevákov všetkých čias. Dnes sa naň pozrieme a prejdeme si zaujímavé fakty o filme Bohemian Rhapsody a kapele Queen, ktoré možno neviete!

film bohemian rhapsody

Zdroj: geektyrant.com

Fanúšik Queenu

Keď bol herec Rami Malek vybraný do úlohy Freddieho Mercuryho, mal o kapele Queen len základné vedomosti. Prakticky o nich nevedel nič iné ako akýkoľvek iný obyčajný poslucháč. Aby svoju úlohu zvládol na perfektnú, musel doslova študovať Mercuryho život, pohyby, spôsob vyjadrovania atď.

Otváracia pieseň

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=wnlSe3hyQwE]

 

Rockovú verziu ikonickej zvučky, ktorá hrá pri logu 20th Century Fox, zahrali skutoční členovia kapely Queen – gitarista Brian May a bubeník Roger Taylor.

Dokonalý kostým

Rami Malek vraj ešte pred začiatkom produkcie strávil až 50 hodín tým, že stál v šatni, aby na neho napasovali všetky kostýmy. 

Vyhadzov režiséra

Režisér Bryan Singer dostal padáka z projektu ešte v decembri minulého roka. Dôvod? Nezhody s titulnou hviezdou, Ramim MalekomSinger po hercovi hodil nejaký predmet popritom, ako sa Malek sťažoval na jeho absenciu na pľaci.

Bohemian Rhapsody

Zdroj: variety.com

Spevácky výkon

Rami Malek v rámci kastingu nahral video, v ktorom spieva niekoľko piesní Queen, aby ho poslal skutočným členom. Oni si ho však kvôli technický problémom nevedeli stiahnuť. Vôbec prvýkrát ho teda počuli spievať naživo.

Cenzúra v Ázii

V Malajzii je film vnímaný ako extrémne kontroverzný. Pozerať ho môžu len diváci starší ako 18 rokov, pričom tamojšie kiná taktiež vymazali niektoré scény, vrátane tej, v ktorej Freddie oznamuje Mary, že je bisexuálne orientovaný.

Live Aid

Známy koncert Live Aid, ktorý je vyobrazený aj vo filme, vygeneroval 127 miliónov dolárov, ktoré boli použité na boj s hladomorom v Afrike. Organizátor Bob Geldof zaň dostal rytiersky titul od samotnej Kráľovnej Alžbety II.

Zdroj: indiewire.com

Mr. Robot

Rami Malek bol do filmu obsadený vďaka skvelému výkonu v seriáli Mr. Robot. Tvorcov ním nadchol, pričom taktiež pomohli črty tváre, ktorými sa herec podobá na skutočného Freddieho Mercuryho.

Rôzne účesy

Herec Joseph Mazzello používal počas natáčania až 5 rôznych druhov parochní. Kvôli roli si taktiež musel nechať spraviť trvalú, čo ho podľa vlastných slov veľmi prekvapilo.

Zostarnutý manažér

John Reid mal len 26 rokov, keď sa stal manažérom kapely Queen. Aidan Gillen, ktorý ho vo filme stvárňuje, však má už takmer dvojnásobný vek.

bohemian rhapsody

Zdroj: geektyrant.com

Ktorý fakt vás prekvapil najviac? Zabudli sme na nejakú zaujímavosť, o ktorú by ste sa s nami radi podelili? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: imdb.com, csfd.cz

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Filmy

  5 dôvodov, prečo musíte vidieť novú drámu Dokonalá lož

  Filmy

  Mark Wahlberg je späť vo filme Uncharted. Zahrá si Nathana Drakea?

  Filmy

  S kým sa mal Thor pobiť v Avengers: Endgame a prečo Marvel tento súboj odstránil?

  Filmy

  Film The Walking Dead: Stretnú sa vo filme postavy Ricka a Daryla?

  Pridaj komentár