Zaujímavé fakty o filme Interstellar
Dnes sa bližšie pozrieme na jeden z najlepších sci-fi príbehov, ktorý natočil jeden z najlepších režisérov, v spolupráci s jedným z najlepších hudobných skladateľov. Interstellar vyšiel ešte v roku 2014, no odvtedy je stále vysoko nielen v naších rebríčkoch tých najlepších filmov vôbec. A nie je to len tak. Poďme sa spolu pozrieť na zaujímavé fakty, ktoré z neho robia unikátny a úžasný počin!
Iný režisér
Projekt mohol pôvodne vyzerať úplne inak. V roku 2006 k nemu bol priradený režisér Steven Spielberg a scenárista Jonathan Nolan. Spielberg si však nakoniec v roku 2012 zvolil iné projekty, po čom Jonathan Nolan projekt ponúkol svojmu bratovi, Christopherovi Nolanovi.
Obrovský film
Filmový pás Interstellaru meria neuveriteľných 18 kilometrov a jeho hmotnosť je štvrť tony.
Vedecky nepresný
Podľa Dr. Kipa Thornea sa vo filme, logicky, objavujú aj nejaké vedecké nepresnosti. Tou najväčšou sú podľa neho zamrznuté oblaky na ľadovej planéte. V skutočnosti ľad nedisponuje materiálnymi vlastnosťami, aby podporil takú veľkú hmotnosť.
Vesmírna farma
Pre scénu na poli sa režisér Christopher Nolan rozhodol vysadiť 500 árov kukurice. Úrodu po dokončení scény predali a dokonca na nej aj zarobili.
Hudba naslepo
Režisér Christopher Nolan poveril tvorbou hudby legendárneho Hansa Zimmera. Nikdy mu však nepovedal, čo presne sa vo filme bude diať. Jediné, čo mu poskytol, bola jedna strana textu, v ktorej sú opísané emócie o tom, „čo znamená byť otcom.“
Prachová búrka
Obrovské mraky prachu boli vo viacerých scénach vytvorené priamo na mieste natáčania. Poslúžili na to super-výkonné ventilátory.
Zdroj: collider.comIMAX technológie
Mnoho z použitých objektívov na drahých IMAX kamerách boli prototypy. Posledné úpravy na technike, ktorou sa film natáčal, sa robili len dni pred začiatkom produkcie.
Ľudia, ktorí prežili
Rozhovory s ľuďmi, ktoré vidíme na začiatku a konci filmu, sú v skutočnosti z dokumentárneho seriálu The Dust Bowl (2012). Christopher Nolan bol potešený, že mu dovolili tieto zábery použiť, pretože ide o výpovede skutočných ľudí, ktorí zažili udalosti, ktoré z veľkej časti inšpirovali Interstellar.
Skutočný TARS
Väčšina záberov, v ktorých sa objavuje robot TARS, nebola vytvorená pomocou počítačovo generovaných efektov. Robota totižto naozaj vyrobili v podobe makety, ktorou v scénach hýbal Bill Irwin. Práve on bol potom z filmu digitálne odstránený.
Cenný čas
Cooper a Dr. Brandová sa na Endurance vrátili po 23 rokoch, 4 mesiacoch a 8 dňoch. To znamená, že celá misia na Millerovej vodnej planéte im zabrala zhruba tri a štvrť hodiny.
Zdroj: imdb.com, kickassfacts.com