TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch #10

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Zaujímavé fakty o filmoch #10

Poznáme ich všetci a pravdepodobne ich každý z nás videl. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych filmov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch, ktoré si takmer určite nevedel!

Star Wars: Epizóda VIII – Poslední Jediovia

Zdroj: hdqwalls.com

S dĺžkou 152 minút ide o jednoznačne najdlhší film série. O desať minút tým prekonal Epizódu II, ktorá dovtedy držala tento rekord.

Debbina 8

film debbina 8
Zdroj: starlog.cn

Anne Hathaway v tomto filme nahradila Jennifer Lawrence, zatiaľ čo Lawrence nahradila Hathaway vo filme Terapia láskou.

Avengers: Infinity War

avengers: infinity war
Zdroj: reddit.com

Film prekonal miliardové tržby za krátkych 11 dní. Ide už o šiestu komiksovku od Marvelu, ktorá si zarobila aspoň takúto sumu.

To 2

zdroj: youtube.com

Bill Skarsgård (Pennywise) povedal, že pri natáčaní tohoto filmu sa oproti originálu viac bavil. Mohol totižto tráviť čas so svojimi kolegami, zatiaľ čo pri prvej časti sa detským hercom v skutočnom živote vyhýbal, aby im prišiel strašidelnejší.

Vražda v Orient Expresse

filmový vesmír Agathy Christie
Zdroj: cgmagonline.com

Skutočný Orient Express mal viacero trás. Klasicky prechádzal z Paríža do Istanbulu cez Štrasburg, Mníchov, Viedeň, Budapešť a Bukurešť. Vlak v tomto filme sa volá Simplon Orient Express, ktorý chodil cez Miláno, Benátky, Belehrad a Sofiu.

Klub bitkárov

Zdroj: broadly.vice.com

Spisovateľ Chuck Palahniuk povedal, že film jeho podľa neho ešte lepší ako samotná kniha, ktorú vydal v roku 1996.

Forrest Gump

Zdroj: sexpotcomedy.com

Vtipnú hlášku „Moje meno je Forrest Gump. Ľudia ma volajú Forrest Gump.“ vymyslel sám Tom Hanks pri natáčaní. Režisér Robert Zemeckis si ju tak obľúbil, že ju nechal vo filme.

The Matrix

Zdroj: wired.it

V prvých 45 minútach filmu má Neo osemdesiat viet dialógu. Štyridsať štyri z nich sú otázky, čo znamená zhruba jednu otázku za každú minútu.

Zachráňte vojaka Ryana

matt damon zachráňte vojaka ryana
Zdroj: nafilmu.cz

Steven Spielberg do filmu obsadil Matta Damona preto, lebo chcel použiť neznámeho herca, ktorý vyzerá ako Američan. V tej chvíli netušil, že tesne predtým vyhrá Oscara za film Dobrý Will Hunting (1997) a cez noc sa z neho stane celosvetová hviezda.

Kill Bill: Vol. 1

TIP na film: Kill Bill | Legendárna Tarantinovka o najväčšej pomste TIP na film: Kill Bill | Legendárna Tarantinovka o najväčšej pomste
zdroj: rewind.sk

Quentin Tarantino a Uma Thurman prezradili, že o práci na tomto filme sa začali rozprávať už počas produkcie Pulp Fiction. Tarantino jej povedal o nápade natočiť kung-fu príbeh so štýlom sedemdesiatych rokoch, po čom Thurman vymyslela úvodnú scénu.

Zdroj: csfd.cz, imdb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -