Filmy

TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch #11

Zaujímavé fakty o filmoch #11

Poznáme ich všetci a pravdepodobne ich každý z nás videl. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych filmov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch, ktoré si takmer určite nevedel!

Shrek

Shrek

Zdroj: shrek.wikia.com

Scéna, v ktorej si Princezná Fiona grgne, bola napísaná potom, čo si Cameron Diaz grgla v štúdiu po vypití Coca-Coly. Eddie Murphy neskôr improvizoval Oslíkovu reakciu Shrekovi: “Je rovnako nechutná ako ty!”

To

bill skarsgard klaun pennywise

Zdroj: wetpaint.com, reddit.com

Za veľkú časť vzhľadu ikonického Klauna Pennywisea je štúdio vďačné nesmierne talentovanému hercovi menom Bill Skarsgård. Ten sám vymyslel mnoho prvkov postavy, vrátane desivého pokriveného úsmevu. Ten mimochodom bez make-upu vyzerá taktiež hrôzostrašne.

Maska

jim carrey maska

Zdroj. scribol.com

Banánovo-žltý oblek Jima Carreyho vo filme je založený na obleku, ktorý pre komika vyrobila jeho matka pri prvom pokuse o stand-up vystúpenie.

Piráti z Karibiku: Prekliatie Čiernej perly

Piráti Karibiku

Zdroj: screenrant.com

Potom, čo zhodnotil, že piráti boli v osemnástom storočí ekvivalentom rockových hviezd, sa Johnny Depp rozhodol postavu Jacka Sparrowa založiť na tom, čo vypozoroval od svojho priateľa Keitha Richardsa (člen legendárnej skupiny The Rolling Stones). V rozhovoroch odvtedy veľakrát podotkol, že sa ho nesnažil napodobniť, ale sa ním len inšpiroval.

Avengers: Infinity War

Thor vo filme Avengers: Infinity War

Zdroj: twitter.com

Hlas, ktorý znie na začiatku filmu a cez rádio vyvoláva asgardský tiesňový signál, patrí Kennethovi Branaghovi. Pokiaľ neviete, je to režisér prvého Thora z roku 2011.

Prázdniny pána Beana

auto Mr. Beana

Zdroj: npr.org

Herec Rowan Atkinson v minulosti prehlásil, že tento film bude posledným príbehom jeho ikonického Mr. Beana. Rozhodol sa nám ho však vrátiť pri vystúpení na Letných olympijských hrách 2012 v Londýne. Zbaviť sa svojej ikonickej postavy očividne nedokázal ani potom, pretože v roku 2016 entuziasticky prehlásil, že Mr. Beana sa nikdy nevzdá.

Deadpool

deadpool 2

Zdroj: boxofficestory.com

Ryan Reynolds povedal, že Deadpool bude poslednou komiksovou postavou, ktorú kedy stvárni. Budeme teda dúfať, že filmov z tohto univerza bude ešte veľmi veľa.

Mníška

mníška recenzia

Zdroj: thejakartapost.com

Valak, ozajstné meno démona, ktorý nabral formu Mníšky, môžeme vidieť ukryté vo viacerých scénach. Pozorný divák si ho všimol napríklad pri našom prvom stretnutí so sestrou Irene alebo na poznávacej značke jedného z dedinčanov.

Wonder Woman

Wonder Woman

Zdroj: Wallpapersmade

Gal Gadot a jej postava boli súčasťou rozsiahlych pretáčok filmu, no problém bol v tom, že herečka bola v piatom mesiaci tehotenstva. Štáb teda vytvoril špeciálny kostým, ktorý jej brucho zakryl zeleným plátnom – ktoré im v post-produkcii umožnilo tehotenstvo zamaskovať.

Divoký Django

Zdroj: cdn.theculturetrip.com

Počas natáčania jednej zo scén musel Leonardo DiCaprio zastaviť, pretože mu robilo problém používať tak veľa rasových vulgarizmov. Samuel L. Jackson si ho zobral stranou a povedal mu: “Zkr*vysyn, toto je pre nás len ďalší obyčajný utorok.”

Zdroj: csfd.cz, imdb.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Filmy

  AMUNDSEN - výpravný film o slávnom objaviteľovi vznikal aj v Prahe

  Filmy

  TROLL: Príbeh o chvoste – nový film od tvorcov Shreka či Madagaskaru

  Filmy

  Reštart série Sám Doma na Disney+ spoznal svoju náhradu za Kevina

  FilmyTrailery

  Najnovší trailer k hororu Nenávisť ukazuje svoje krvavé hodnotenie R

  Pridaj komentár