TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch #11

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Zaujímavé fakty o filmoch #11

Poznáme ich všetci a pravdepodobne ich každý z nás videl. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych filmov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch, ktoré si takmer určite nevedel!

Shrek

Shrek
Zdroj: shrek.wikia.com

Scéna, v ktorej si Princezná Fiona grgne, bola napísaná potom, čo si Cameron Diaz grgla v štúdiu po vypití Coca-Coly. Eddie Murphy neskôr improvizoval Oslíkovu reakciu Shrekovi: „Je rovnako nechutná ako ty!“

To

bill skarsgard klaun pennywise
Zdroj: wetpaint.com, reddit.com

Za veľkú časť vzhľadu ikonického Klauna Pennywisea je štúdio vďačné nesmierne talentovanému hercovi menom Bill Skarsgård. Ten sám vymyslel mnoho prvkov postavy, vrátane desivého pokriveného úsmevu. Ten mimochodom bez make-upu vyzerá taktiež hrôzostrašne.

Maska

jim carrey maska
Zdroj. scribol.com

Banánovo-žltý oblek Jima Carreyho vo filme je založený na obleku, ktorý pre komika vyrobila jeho matka pri prvom pokuse o stand-up vystúpenie.

Piráti z Karibiku: Prekliatie Čiernej perly

Zdroj: screenrant.com

Potom, čo zhodnotil, že piráti boli v osemnástom storočí ekvivalentom rockových hviezd, sa Johnny Depp rozhodol postavu Jacka Sparrowa založiť na tom, čo vypozoroval od svojho priateľa Keitha Richardsa (člen legendárnej skupiny The Rolling Stones). V rozhovoroch odvtedy veľakrát podotkol, že sa ho nesnažil napodobniť, ale sa ním len inšpiroval.

Avengers: Infinity War

Thor vo filme Avengers: Infinity War
Zdroj: twitter.com

Hlas, ktorý znie na začiatku filmu a cez rádio vyvoláva asgardský tiesňový signál, patrí Kennethovi Branaghovi. Pokiaľ neviete, je to režisér prvého Thora z roku 2011.

Prázdniny pána Beana

auto Mr. Beana
Zdroj: npr.org

Herec Rowan Atkinson v minulosti prehlásil, že tento film bude posledným príbehom jeho ikonického Mr. Beana. Rozhodol sa nám ho však vrátiť pri vystúpení na Letných olympijských hrách 2012 v Londýne. Zbaviť sa svojej ikonickej postavy očividne nedokázal ani potom, pretože v roku 2016 entuziasticky prehlásil, že Mr. Beana sa nikdy nevzdá.

Deadpool

Zdroj: boxofficestory.com

Ryan Reynolds povedal, že Deadpool bude poslednou komiksovou postavou, ktorú kedy stvárni. Budeme teda dúfať, že filmov z tohto univerza bude ešte veľmi veľa.

Mníška

mníška recenzia
Zdroj: thejakartapost.com

Valak, ozajstné meno démona, ktorý nabral formu Mníšky, môžeme vidieť ukryté vo viacerých scénach. Pozorný divák si ho všimol napríklad pri našom prvom stretnutí so sestrou Irene alebo na poznávacej značke jedného z dedinčanov.

Wonder Woman

Wonder Woman
Zdroj: Wallpapersmade

Gal Gadot a jej postava boli súčasťou rozsiahlych pretáčok filmu, no problém bol v tom, že herečka bola v piatom mesiaci tehotenstva. Štáb teda vytvoril špeciálny kostým, ktorý jej brucho zakryl zeleným plátnom – ktoré im v post-produkcii umožnilo tehotenstvo zamaskovať.

Divoký Django

Zdroj: cdn.theculturetrip.com

Počas natáčania jednej zo scén musel Leonardo DiCaprio zastaviť, pretože mu robilo problém používať tak veľa rasových vulgarizmov. Samuel L. Jackson si ho zobral stranou a povedal mu: „Zkr*vysyn, toto je pre nás len ďalší obyčajný utorok.“

Zdroj: csfd.cz, imdb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -