TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch #12

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Zaujímavé fakty o filmoch #12

Poznáme ich všetci a pravdepodobne ich každý z nás videl. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych filmov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch, ktoré si takmer určite nevedel!

Predátor

Predátor vraždí vo svojom poslednom traileri!
Zdroj: ew.com

Film bol pôvodne vymyslený ako reboot tejto známej série. Potom, čo Shane Black zasadol do režisérskeho kresla, sme sa však dozvedeli, že on chce natočiť pokračovanie, ktoré viac preskúma mytológiu týchto bytostí.

Avengers: Infinity War

Zomrel Thanos v Infinity War?
Zdroj: blu-space.cz

Filmári museli vymyslieť malé fyzické pravidlá, ktoré by zaručili, že postavy by v boji proti Thanosovi mali zdanlivo aspoň malú šancu. Kvôli tomu vymysleli, že na použitie Infinity Gauntlet musí Thanos zatvoriť päsť – bez čoho by sa so superhrdinmi ani nemusel baviť.

Pátranie

pátranie recenzia
Zdroj: imdb.com

Film sa natáčal len krátkych 13 dní. Kvôli rozsiahlej príprave, editovaniu a animáciám však celá produkcia trvala až dva roky.

Tiché miesto

tiché miesto recenzia
Zdroj: time.com

Vo filme sú použité skutočné fotografie páru John Krasinski a Emily Blunt, vrátane obrázkov s ich ozajstnými deťmi.

2001: Vesmírna odysea

koniec filmu 2001: Vesmírna Odysea
Zdroj: sciencefiction.com

Pri premiérovom premietaní jedného z najuznávanejších filmov súčasnosti z kina pred koncom odišlo až 241 nespokojných ľudí, vrátane herca Rocka Hudsona, ktorý sa vyjadril nasledovne: „Povie mi niekto, o čom to dopekla je?“ Arthur C. Clarke na to neskôr povedal: „Ak úplne porozumiete ‚2001‘, tak sme zlyhali. Chceli sme vytvoriť omnoho viac otázok, ako sme zodpovedali.“

Kill Bill: Vol. 2

Uma Thurmak Kill Bill
zdroj: bloody-disgusting.com

Na prvom testovacom premietaní v meste Austin, Texas, dostal film 5-minútový potlesk. Reakcia divákov bola tak jednoznačná, že producent Harvey Weinstein ani nechcel od testovacieho publika, aby vyplnili dotazníky.

Temný rytier

Zdroj: moviecitizens.com

Len za krátkych 6 dní zarobil viac peňazí ako jeho predchodca Batman začína (2005) za celý čas, čo sa premietal.

Schindlerov zoznam

Zdroj: hustonsite.files.wordpress.com

Režisér Steven Spielberg dostal povolenie natáčať priamo v koncentračnom tábore pri Osvienčime, no ponuku odmietol, kvôli rešpektu voči zosnulým. Scény z tábora tak boli v skutočnosti natočené vonku za bránami, kde bol postavený realistický pľac.

Hobit: Neočakávaná cesta

Hobit sa vďaka predĺženým verziám môže pevne postaviť na vlastné nohy v Stredozemi
Zdroj: hdwallpapers.in

Peter Jackson je tretím režisérom, po Jamesovi Cameronovi a Christopherovi Nolanovi, ktorý natočil dva filmy, ktoré si celosvetovo zarobili cez 1 miliardu dolárov.

Interstellar

Jessica Chastain vo filme Interstellar
Zdroj: vg247.com

V skorej fáze pred-produkcie Dr. Kip thorne vymyslel dve pravidlá, ktoré museli byť dodržané: nič neporuší ustanovené fyzikálne zákony a všetky šialené špekulácie budú mať základ v ozajstnej vede. Christopher Nolan tieto podmienky prijal pod podmienkou, že nebudú zavadzať pri vývoji filmu. Tým však nepredišli hádkam. Raz totižto Thornedva týždne Nolana presviedčal o tom, aby zavrhol nápad o cestovaní rýchlejšom ako rýchlosť svetla.

Zdroj: csfd.cz, imdb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -