TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch #14

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Zaujímavé fakty o filmoch #14

Poznáme ich všetci a pravdepodobne ich každý z nás videl. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych filmov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch, ktoré si takmer určite nevedel!

Múmia (1999)

múmia imhotep
Zdroj: mummy.wikia.com

Vizuálne efekty pre film vytvorila spoločnosť Industrial Light & Magic. Postava Imhotepa bola prvou digitálnou postavou majúcou vytvorenú plne ľudskú anatómiu, vďaka čomu vypadajú všetky pohyby múmie veľmi realisticky. Obzvlášť ohromná je kvalita efektov preto, lebo sú už zhruba 20 rokov staré.

Upgrade

upgrade
Zdroj: thecinemacritic.wordpress.com

V akčných sekvenciach kamery občas presne nasledujú pohyby Greya (Logan Marshall-Green). Tieto zábery boli vytvorené tak, že na herca bol pripevnený mobilný telefón, ktorá sa potom spároval s kamerou, a tá bola schopná presne imitovať pohyby herca.

Prelet nad kukučím hniezdom

Miloš Forman ocenený dvoma Oscarmi umrel vo veku 86 rokov
Zdroj: en.wikipedia.org

Pred natáčaním strávil režisér Miloš Forman štyri týždne v Oregonskej štátnej nemocnici. Väčšinu času len pozoroval, ako to tam funguje.

Pulp Fiction

Zdroj: wallpaperscraft.com

Pred oficiálnou premiérou bol film o niečo skôr premietaný vo vybraných krajinách. Konkrétne v Južnej Kórei, Japonsku a na Slovensku.

Pelíšky

pelíšky jaroslav dušek eva holubová
Zdroj: korzar.sme.sk

Idylickým vyvrcholením Štedrého večera bola v učiteľových očiach vášnivá milostná avantúra. Pri týchto scénach sa Jaroslav Dušek ponúkol, že pôjde donaha. Napokon však zostal v trenírkach.

Predátor (1987)

predátor 4
Zdroj: wall.alphacoders.com

Originálny nápad na tento film vzišiel z vtipu. Niekto jedného dňa totižto povedal, že jediný, proti komu musí Rocky Balboa ešte bojovať, bol E.T.

Deadpool 2

film deadpool 2 josh brolin cable
Zdroj: cbr.com

Keď sa nabíja Cableova ničivá zbraň, vydáva pri tom rovnaký zvuk, ktorý sme mohli počuť pri scéne z filmu Terminátor 2: Deň zúčtovania, kedy T-1000 prejde cez mreže nemocničného bloku.

Rodinka užasných

rodinka úžasných 2 trailer
Zdroj: youtube.com

Jason Lee (Buddy/Syndrome) svoj hlas nahral počas krátkych štyroch dní, zatiaľ čo Craig T. Nelson (Bob Parr/Pán Úžasný) svoj hlas s rôznymi časovými rozmedziami nahrával až dva roky.

V zajatí démonov 2

Zdroj: timeout.com

Pri promovaní filmu v júni roku 2016 herečka Vera Farmiga stále trpela na zápal lymfatickej uzliny, ktorý jej vznikol pri natáčaní. Kvôli technickým komplikáciám totižto niektoré scény natáčala aj 50-krát, pričom vo väčšine z nich musela kričať.

Black Panther

Zdroj: longreads.com

Ide o prvý film v histórii MCU, ktorý svojím otváracím víkendom v USA prekonal produkčný rozpočet. Zatiaľ čo cena výroby snímky bola 200 miliónov, za prvé štyri dni si zarobila až 202 miliónov dolárov.

Zdroj: imdb.com, csfd.cz

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -