Filmy

TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch #15

Zaujímavé fakty o filmoch #15

Poznáme ich všetci a pravdepodobne ich každý z nás videl. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych filmov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch, ktoré si takmer určite nevedel!

Kingsman: Tajná služba

film kingsman 3

Zdroj: in.ign.com

Herec Colin Firth trávil šesť mesiacov cvičením, aby bol v úlohe gentlemanského špióna Harryho Harta v špičkovej forme. Tým pádom sám zvládol až 80% všetkých kaskadérskych kúskov.

Rýchlo a zbesilo

Rychlo a Zbesilo

Zdroj: wallpapercave.com

Herečky Michelle Rodriguez a Jordana Brewster pred začiatkom produkcie filmu nemali vodičský preukaz.

Deň nezávislosti

den nezavislosti

Zdroj: inverse.com

Prezidentova reč bola natočená 9. augusta 1995 pred starým letiskovým hangárom, v ktorom kedysi stálo lietadlo Enola Gay. Šlo o konkrétny bombardér, ktorý presne pred päťdesiatimi rokmi, 6. augusta 1945, zhodil atómovú bombu na Hirošimu.

Piráti z Karibiku: Prekliatie Čiernej perly

Piráti Karibiku

Zdroj: screenrant.com

Na zakrytie mnohých tetovaní Johnnyho Deppa bolo použitých viacej kusov oblečenia a make-upu. Jeho “Jack Sparrow” tetovanie na ruke, ktoré vo filme vidno, je síce falošné, no herec si ho po konci produkcie dal vytetovať naozaj.

Krstný otec

Zdroj: i2.wp.com

Pri natáčaní scény, v ktorej sa Vito Corleone vracia domov a jeho ľudia ho po schodoch vynášajú na posteli, dal pod seba Marlon Brando závažia. Herec vraj podobné vtípky na pľaci robil často.

Dokonalý trik

Zdroj: imdb.com

Dieťa postavy Alfreda Bordena (Christian Bale) vo filme hrá ozajstné dieťa režiséra Christophera Nolana.

V Bruggách

v bruggách

Zdroj: gointothestory.blcklst.com

Aby sa vytvorila zimná atmosféra, v uliciach mesta Bruggy sa vianočné dekorácie nechali až do konca marca. Pristúpila na to mestská rada, ktorá aj vydala oficiálne vyjadrenie, ktoré obyvateľom vysvetlilo dôvod.

Solo: A Star Wars Story

film Solo: A Star Wars Story

Zdroj: usatoday.com, geektyrant.com

Harrison Ford odhalil, že film videl a myslel si, že je “fenomenálny.” Na oficiálnej premiére s hereckým obsadením sa však neobjavil, pretože nechcel hercovi Aldenovi Ehrenreichovi kradnúť momenty slávy.

Avengers: Infinity War

Prvá fotka z filmu Captain Marvel

Zdroj: ew.com

Bratia Russovci pôvodne potvrdili, že vo filme sa ukáže aj Captain Marvel. Nakoniec si to však rozmysleli a oznámili, že superhrdinka sa nám najprv predstaví v sólovke, po ktorej bude mať veľkú rolu v pokračovaní Avengers 4.

Mission: Impossible – Fallout

Zdroj: klewtv.com

Najnovší diel tejto legendárnej filmovej série má zaujímavé čísla. Produkcia sa dá opísať aj takto: 3 000 príprav na natáčanie, 13 helikoptér, 6 tehotenstiev, 5 páuz, 4 týždne natáčania vo vzduchu, 3 kontinenty, 2 zimy a 1 zlomený členok.

Zdroj: imdb.com, csfd.cz

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Filmy

  Reštart série Sám Doma na Disney+ spoznal svoju náhradu za Kevina

  FilmyTrailery

  Najnovší trailer k hororu Nenávisť ukazuje svoje krvavé hodnotenie R

  FilmyOdporúčame

  Štúdio Warner Bros. odhalilo dátumy vydania filmov Matrix 4 a The Flash

  Filmy

  Film Šťastný nový rok ovládol kiná, je aktuálnou jednotkou návštevnosti

  Pridaj komentár